{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }
<built-in method title of str object at 0x7f40b06263b0>

JUMBO

İYİ Kİ VARSIN CANIM BABAM İYİ Kİ VARSIN JUMBO

20.06.2021

Paylaş

Bazı insanlar için konu birine hediye almaksa düşüncesi bile işkenceye dönüşebiliyor. İşin püf noktası doğru kişiye uygun hediyeyi seçebilmekten geçiyor. Konu yakınlarımızsa şüphesiz akan sular durur. Onlara en güzel hediyeyi alıp bir an önce vermeyi arzu ederiz. İşte böyle özel günlerde Jumbo mağazalarından birine uğrarsanız çözüme çok yakınsınız demektir. Annelerin gönülleri alındı şimdi sıra babalarda veya baba gibi gördüğümüz kıymetlilerimizde. Küçük veya büyük fark etmez, insana kendini özel hissettiren, yüzü gülümseten ve hayatı daha anlamlı kılan hediye seçmenin bir sanat inceliği gerektirdiğini belirtelim. Peki uygun hediyeyi bu haziranda babanıza nasıl seçeceksiniz? Ama öncesinde babalar günü tarihçesinden kısaca bahsedelim. Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibibabaların da bir günü olması gerektiğini düşünmüş. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda 6 çocuğunu tek başına büyütmüş. Babasının doğum günü 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış, ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiş. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmış. 1924’te A.B.D Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiş. 1966’da ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamış. 1972’de başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak A.B.D'de resmi tatil ilan edilmiş.


Gelelim 2021’in 20 Haziran’ına… Babalarınıza Neler Alabilirsiniz? sorusunun cevabını Jumbo ailesi olarak düşüp, bir seçki hazırladık. Jumbo’da bu güne uygun hediye listemizden bir kaç alternatifi sizlere sunalım istedik. Yemeyi, içmeyi aynı zamanda mutfakta vakit geçirmeyi, parti yapmayı seven babalar için önerilerimiz “Enjoy Çelik Tarifli Shaker,” “Ribbon Platin 6’lı Viski Bardaklar,” “Moment veya Majör Çelik Tavalar,” ile “8000 Craft Bakır Tava” harika seçeneklerimizden. Belki o özel günde babanıza siz de bu tavalardan birinde damak çatlatan bir yemek hazırlarsınız kim bilir? Eğer vaktin çoğunu ofisinde geçiren işkolik bir babaya sahipseniz o zaman “Glory Kahve Demleme Standlı Set” veya “6700 Kül Tablası”nı önerilerimize göz atmalısınız. Aslında babalarınıza ne alırsanız alın, gönülden vermiş olmanız en anlamlısı. Belki de en güzel hediye sizsiniz. Onları unutmadığınız için….  

Paylaş