{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Bakır Tencere

4 ürün listeleniyor
Bakır Tencere (4)
%15
%15
%15
%15

Jumbo Bakır Tencere

Stilleriyle vintage görünüme göz kırpan bakır tencereler ışıltılı renklerinin cazibesinin yanında lezzetli yemekler yapmanın garantisini de veriyor. Dekoratif ve otantik görüntüleri mutfağın tarzını değiştirirken kullananlar bakır tencerelerden vazgeçemiyor.

Bakır Tencere Nasıl Kullanılır

Bakır tencerelerin kullanımında diğer tüm tencerelerden farklı olarak dikkat edilmesi gereken kurallar var. Öncelikle ilk kullanımda bakır tencereyi birkaç parmak yüksekliğinde süt ile doldurarak ısınmasını sağlamak gerek. Isınan sütün tencerenin her yanına değdiğine emin olduktan sonra sütü dökmek ve tencereyi yıkamak gerekiyor.

Bakır, ısı konusunda oldukça iletken bir malzeme olduğu için tencerelerde de bunu görmek mümkün. Bakır tencerede yemek yaparken altını çok açmadan kullanmak gerekiyor. Bu kalaya zarar vermemek açısından çok önemli. Isı tencerenin her yanına eşit şekilde dağıldığı için bakırda pişen yemeğin lezzeti de farklı oluyor. İçerisindeki kalayın dayanıklı olması için de metal kaşıkların tencerenin içine değmemesi öneriliyor. Bakır tencerelerin kullanma sıklığına göre yılda en az bir kere kalaylanması gerekiyor. Bu konuda satın aldığınız yerin önereceği bir yerde kalaylatılırsa çok daha iyi sonuç alınacaktır.

Bakır tencereler ışıltılı görünümleriyle dekoratif bir mutfak aksesuarı gibi olsa da her çeşit yemeği pişirmeye imkan tanıyor. Et yemeklerinden pilavlara, reçellerden çorbalara her yemeği bakırlarda da pişirebilirsiniz. Üstelik deneyenler ve usta şefler bakır tencerelerde pişen yemeklerin tadının çok daha lezzetli olduğunun da altını çiziyor. İçerisinde lezzetli bir yemek hazırladıktan sonra tabaklara servis yapıp, eğer artarsa içerisindeki yemeği 2 – 3 saatten daha fazla bekletmeden başka kaba transfer etmek gerekiyor. Uzun süre bakır tencere içerisinde kalan yemeğin tüketilmesi işin uzmanları tarafından önerilmiyor.

Bakır Tencere Nasıl Temizlenmeli

Pişen yemeği aldıktan sonra bakırların çok beklemeden yıkanması leke tutmamaları için önemli bir detay. Ilık su altında sünger ve deterjan ile köpürterek yıkadıktan sonra yine ılık suyla durulamak gerekli. Bakırın dış kısmında su lekesinin kalmasını önlemek için yumuşak bir bezle kurulayarak yerine kaldırmak gerekiyor.

Bulaşık makinesinde kullanım bakır tencereler için kesinlikle önerilmiyor. Makinesin içerisinde uzun süre deterjanlı sıcak suya maruz kalmak bakırların kalay ömrünü kısaltabiliyor. Bir de bulaşık makinesindeki yerleştirme rafları tencerenin içerisine zarar verebiliyor.

Bakır Tencere Seçimi

Jumbo’nun pişirme grubunda yer alan Craft serisi zamansız  tasarımları ile ön plana çıkıyor.  Bakırın geleneksel görünümünü Jumbo kalitesiyle bir araya getiren modeller arasında 20 cm ve 24 cm derin tencerenin yanı sıra oval şekle sahip bakır tencere de yer alıyor. Craft serisindeki her bakır tencere ışıltısı ve görünüşüyle mutfak sevenleri büyülüyor.

Her tencere modelinde olduğu gibi bakır tencere fiyatları değişebiliyor. Kaliteli malzemeden üretilen çeşitlere yönelmek verilen paranın karşılığını almayı sağlıyor. Tencerenin boyutuna karar verirken de hangisine ihtiyacınız olacağını ve sizin için en kullanışlısını seçmek gerekiyor. Farklı boydaki tencereleri yine bakırla tasarlanan sosluklar, sahanlar ve cezvelerle de tamamlayabilir kendi tencere setinizi oluşturabilirsiniz.

Bakır tencerelerin fiyatları diğer tencerelerden biraz daha pahalı olabilir. Ama üzerindeki işçilik, uzun ömürlülüğü ve uzun yıllardır yemek pişirmek için kullanılması göz önüne alındığında bu ederi hak ettikleri görülüyor.

Devamını Gör
{ "type": "productListViewed", "payload": [ { "id": "500.01.01.9637", "name": "Jumbo Craft Bakır  Basık Tencere Dövmeli 24 Cm", "price": "2799", "brand": "JUMBO", "variant": "BOS", "category": "Bakır Tencere", "position": 1, "dimension7": "4997", "dimension8" : "3292.94" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Bakır Tencere" }, { "id": "500.01.01.9634", "name": "Jumbo Craft Bakır Sos Tencere Dövmeli 12 Cm", "price": "1699", "brand": "JUMBO", "variant": "BOS", "category": "Bakır Tencere", "position": 2, "dimension7": "5053", "dimension8" : "1998.82" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Bakır Tencere" }, { "id": "500.01.01.9636", "name": "Jumbo Craft Bakır  Tencere Dövmeli 24 Cm", "price": "3499", "brand": "JUMBO", "variant": "BOS", "category": "Bakır Tencere", "position": 3, "dimension7": "4996", "dimension8" : "4116.47" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Bakır Tencere" }, { "id": "500.01.01.9635", "name": "Jumbo Craft Bakır  Tencere Dövmeli 20 Cm", "price": "2899", "brand": "JUMBO", "variant": "BOS", "category": "Bakır Tencere", "position": 4, "dimension7": "4995", "dimension8" : "3410.59" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Bakır Tencere" } ] }