{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Jumbo Masa Örtüsü Modelleri

Her tarzda sofranın olmazsa olmazı masa örtüleri özenli bir seçimi hak ediyor. Sofranın tarzını ve duruşunu belirleyen masa örtüsü modelleri arasından hangisini alacağınıza karar verirken de birkaç detayı akılda tutmak önemli.

Jumbo’nun sofra dekorasyonunu farklılaştıran zarif ürünleri arasında masa örtüleri de yer alıyor. Farklı aksesuarlarla renklendirip kullanabileceğiniz masa örtülerini seçerken günlük mü yoksa yemek davetleri için mi kullanılacakları, nasıl bir tarz yakalanacağı gibi detaylara önem vermek gerekiyor. Aşağıdaki tüyolar da masa örtüsü modelleri arasından seçim yapmayı kolaylaştırıyor.

Özel Günler İçin Masa Örtü Modelleri

Leziz yemekler, bol muhabbet ve şık detaylarla hazırlanan davet sofralarının yeri ve keyfi doldurulamaz. Aile yemeklerinden koyu dost sohbetleri kadar özel olan sofraları güzelleştirenlerden biri de masa örtüleri. Diğer masa örtülerine kıyasla özel günlerde kullanılacak masa örtülerini seçerken biraz da ha ışıltılı modellere göz atılabilir. Hafif parlaklığı olan simli kumaşlardan yapılan, işlemeleri olan ya da rengiyle iddialı olan masa örtülerini değerlendirebilirsiniz. Masa dekorasyonunun ilk unsuru olan masa örtülerini özel günlerde kullanmak için seçerken yemek takımlarınızı tamamlayacak ve elegan duruşu bütün haline getirecek modeller vazgeçilmez oluyor.

Günlük Kullanım İçin Masa Örtüleri

Sabah kahvaltısından akşam yemeğine günün her saatinde kullanacağınız masa örtülerini pratik kullanım özelliklerine göre seçebilirsiniz. Yüksek ısıda yıkamaya dayanıklı, leke tutmayan, kırışmayan masa örtüleri günlük rutin dahilinde kullanılırken büyük kolaylık sağlıyor.

Günlük kullanılacak masa örtüsü modellerinin her an el altında olacağı düşünülerek seçilmeli. Krem, beyaz, uçuk tonlar gibi olabildiğince uyumlu renklerde masa örtülerini masanıza uygun ebatlarda seçerek her zaman kullanabilirsiniz.

Masa Örtüleriyle Sofra Tarzını Öne Çıkarın

Sofra düzeninde stil yakalamak için masa örtülerine büyük görev düşüyor. Koyu renkli masa örtüleriyle yemek ve servis takımlarınızı daha da öne çıkarabilirsiniz. Ya da açık renk bir masa örtüsü seçip üzerine kullanacağınız runner ya da Amerikan servisler; peçetelerle göz alıcı durmalarını sağlayabilirsiniz.

İddialı bir masa düzeni için mutlaka masa örtüsünün diğer aksesuarlarla ahenkli olmasına dikkat edilmeli. Benzer tonlarda bir runner, mumluklar, minik vazolar içerisine konulmuş mevsim çiçekleri sofra dekorunu güzelleştiren detaylardan.

Masa Örtüsü Nasıl Seçilmeli

Sofranın görünümünde tamamlayıcı aksesuar olan masa örtüsünü seçerken risk almamak için birkaç kritere dikkat edilmesi gerekiyor. Hangi yemek takımıyla kullanılacağı; peçete, amerikan servis gibi diğer tekstil ürünleriyle uyumlu olması, sofra düzenini tamamlaması gibi detaylar önemli unsurlardan. Masa örtüsü alışverişinde aşağıdaki noktalara göre karar vermek hazırladığınız her sofranın hafızalarda kalacak kadar güzel olmasını sağlayacak.

Masa Örtüsü Deseni

Seçim yapmayı zorlaştıracak kadar güzel desenli masa örtüleri bulunuyor. Aynı kumaşın farklı yönlerde dokunmasıyla elde edilen kendinden desenli masa örtüleri en çok tercih edilenlerden. Ama eğer sade hatları olan bir yemek takımıyla kullanacaksanız desenli keten masa örtülerini de tercih edebilirsiniz.

Masa örtüsünün kumaşı üzerindeki deseni dışında görünümüne hareket katan işlemeli modelleri de değerlendirebilirsiniz. El ya da makine işçiliği ile yapılan desenlerle masa örtülerinin duruşu ve havası çok değişebiliyor. Özellikle ağır misafirlerin olacağı sofralara kenarı ya da tümü işlemeli modeller çok yakışıyor.

Masa Örtüsü Renkleri

Sofranızda nasıl bir konsept yaratmak istediğinize göre masa örtüsü rengine karar verebilirsiniz. İster yemek takımınızı ve çatal – kaşık – bıçak setini öne çıkaracak; ister sandalyelerin döşemesiyle uyumlu isterseniz de yepyeni bir görünüm elde edebileceğiniz renklerde masa örtüsü seçebilirsiniz.

Her zaman, farklı takımlarla ve birbirinden alımlı sofra düzenleriyle kullanabileceğiniz masa örtüsü edinmek istiyorsanız zamansız renkleri değerlendirmeye çalışın. Beyaz, krem ve siyah renklerde masa örtüleri her sofra düzeniyle kullanılabilecek masa örtülerinden ilk akla gelenler.

Masa Örtüsü Kumaşı

Piyasadaki masa örtüsü modellerine bakıldığında polyester, keten ya da pamuk gibi materyallerle hazırlanan kumaşlarla tasarlanan çeşitleri görmek mümkün. Yeni teknolojilerle üretilen masa örtülerinin hepsi de yıllar önceki modellere göre çok daha kullanışlı oluyor. Çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanma, minimumda kırışma, leke tutmama gibi özellikleri olan masa örtüsü kumaşları uzun süre ve rahat kullanım imkanı sağlıyor.

Masa Örtüsü Şekilleri

Sofra düzeni için alışveriş yaparken en kritik detay bu nokta olabilir. Masanın boyutuyla tam uyumlu ve masanın şeklinde masa örtüsü seçmek gerekiyor. Yani yuvarlak, kare, dikdörtgen, oval masalar için aynı şekilde masa örtüsü seçilmeli. Bir önemli nokta da masa örtüsünün boyutu. Masanın tüm kenarlarını kapatacak büyüklükte ama sandalyelere değmeyecek uzunlukta masa örtüsü kullanılmalı. Uzmanlar masa kenarından 15 – 20 cm kadar daha geniş olan masa örtüleri kullanmak gerektiğini, masa örtüsünün eteklerinin sandalyelerden 5 cm kadar yukarda durmasının önemli bir detay olduğunun altını çiziyorlar.

Masa Örtüsü Fiyatları

Her üründe olduğu gibi masa örtülerinde de fiyatı belirleyen etmenler var. Masa örtüsünde kullanılan kumaş, üzerindeki işçiliği, kalitesi masa örtüsü fiyatlarını belirliyor. Kaliteli ve uzun süre kullanıp tekrar tekrar yıkansa bile şekli değişmeyecek masa örtülerinin fiyatları da bu anlamda diğerlerinden ayrılıyor.

Jumbo masa örtüleri koleksiyonunda sofralarınızın zarafetini üst kademelere taşıyacak modeller bulmak mümkün. Şık, bohem ya da eklektik sofra düzenlerinde kullanabileceğiniz Jumbo masa örtüsü modellerini mağazalarda ve online satış sitesinde bulabilirsiniz.

Devamını Gör
{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }