{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Mutfak Gereçleri

167 ürün listeleniyor
Mutfak Gereçleri (167)
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10
%10

Jumbo Mutfak Gereçleri

Yemek hazırlarken, sofrada sunum yaparken ya da pişirirken kullanılan mutfak gereçleri hayatı kolaylaştırırken stil katan detaylardan. Jumbo’daki mutfak araç gereçlerini her biri üstün kaliteye ve şık tarza sahip. Amacına uygun kullanıldığında pratiklik katacak mutfak gereçleri her tarifi, her sunumu daha da güzelleştirecek.

Mutfak Gereçleri Arasında Neler Var ?

Spatulalardan çırpıcılara, soyacaklardan servis ekipmanlarına kadar çok geniş bir ürün yelpazesi mutfak gereçleri arasında yerini alıyor. Yemek hazırlarken sebze soyma, dilimleme, süzme, rendeleme ve çok daha fazla aşama için mutfak gereçleri bulunuyor.

Jumbo mutfak gereçleri arasında metal ve silikon servis kaşığı, kevgir, çırpıcı, kepçe, spagetti kepçesi, pizza dilimleyici, dondurma kaşığı, kürek, patates ezici, sarımsak rendesi, maşa, süzgeç, nihale, bıçak standı, limon sıkacağı, tirbuşon, fındık kırıcı, spatula çeşitleri, şekerlik, doğrayıcı, bulaşıklıklar, lavabo düzenleyici, kap setleri, buz kalıbı, ölçü kapları yer alıyor. Hepsi de çorbadan tatlıya her çeşit yiyecek hazırlarken kurtarıcı parçalardan oluyor.

Mutfak araç gereçleri arasından ihtiyacınız olanları seçerken set olarak satılanları da değerlendirebilirsiniz. Ya da ihtiyacınıza ve en çok kullandıklarınıza göre mutfak gereçlerinizden kendinize özel setinizi de oluşturabilirsiniz. Her mutfak gerecinin fiyatı seçilen parçaya göre değişiyor. Uzun yıllar kullanılabilecek ve hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacak tasarımlar fiyatlarının karşılığını da veriyor.

Mutfak Gereçleri  Seçimi

Herkesin mutfakta kendi stili olduğu için mutfak gereçlerinin seçiminde de buna dikkat edilmeli. Servis gereci seçerken dikkat etmeniz gereken nokta çatal – kaşık takımınızı tamamlayacak şık bir set mi seçeceğiniz; yoksa günlük kullanıma da uygun olan basic tarzdaki parçalar mı kullanacağınız olsun.

Bıçak setlerinin yanında hem yatay hem de dikey soyma bıçağı mutlaka amatör ya da profesyonel fark etmeden her mutfakta yer almalı. Kepçeler, farklı yemekler için maşa çeşitleri, kürek ve spatulalar yemeği porsiyonlarken kullanıldığı için mutlaka edinilmeli. Özellikle silikon spatulalar yemek hazırlamanın her aşamasında kullanılan parçalardan. Kullanım alışkanlıkları değişse de dondurma kaşıkları, konserve açacakları, pratik dilimleyiciler, pizza bıçakları kolaylık sağlıyor. Mutfağınızı yeniliyorsanız ya da ilk defa mutfak düzenliyorsanız tüm bu parçaların alışveriş listenizde olduğuna emin olmalısınız.

Yeni mutfak gereçlerinin özelliklerinde kalite kadar dikkat çekici olansa tasarımları. Elin yapısına uygun tutma yerleri, uzun ömürlü ve gıdayla temasa uygun sağlıklı malzemelerle üretilmiş olmaları onları daha cezbedici yapıyor. Seçilen pişirme ekipmanlarına uygun yapıdaki ve tasarımdaki mutfak gereçleri ile mutfağınızda uyumu yakalayacaksınız.

Mutfak Gereçleri Nasıl Kullanılmalı ?

Mutfak çekmecelerine mutfak gereçlerini yerleştirirken her gün kullanılacakları ve şık sofralar için ayrılanları farklı yerlere koymak zaman kazandıracaktır. Kenarı keskin olanları, varsa koruyucularıyla yoksa keskin kenarları alta gelecek şekilde muhafaza etmek başka şeyler ararken ufak kesiklerin olmasını engelleyecektir.

Mutfak araç gereçlerinin çoğu bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olsa da kılavuzunda yazan bilgilere ve talimatlara bakıp ona göre karar vermek gerekiyor. Parlak gümüş görünümlü olanları nemli bir bezle kurulamak ışıltılarını korumak için dikkat edilmesi gereken bir detay.

Devamını Gör
