{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
4 ürün listeleniyor
Peçete (4)
%45
%45
%15
%15

Jumbo Peçeteler

Tabak yanında, servis yaparken ya da sunumlarda kullanılan peçeteleri şık modellerden seçerek tarzınızı gösterebilirsiniz. Keten, pamuk ya da dertsiz olarak bilinen leke tutmayan polyester kumaşlardan tasarlanan peçeteler işlemelerle çok daha göz alıcı hale geliyor.

Sofra hazırlarken hızlıca şık bir detay katmak isterseniz ilk kullanacağınız parçalardan biri servis peçeteleri olsun. Konsepte bağlı olarak şık bir peçete halkasıyla veya renkli iplerle bağlayarak hazırladığınız peçeteleri tabak üzerine koyarak güzel bir sofra konsepti yakalayabilirsiniz. Ya da biraz vaktiniz varsa farklı peçete katlama tekniklerini kullanarak şekillendirip sofranın ilk izlenimini değiştirebilirsiniz.

Kahve ya da çay saatlerinde sunuma peçete eklemekse şık görünüm elde etmenin yazılı olmayan bir kuralı. Jumbo’nun sofra sunum koleksiyonları içerisinde hem masa örtülerinizle hem de servislerinizle uyumlu peçeteleri bulabilirsiniz. Kokteyl peçetelerden servis peçetelerine her sunum tarzıyla uyumlu modeller Jumbo’da sizi bekliyor.

Kokteyl Peçeteleri

Genellikle 15 cm çapında minik boyda tasarlanan kokteyl peçeteleri çok kullanışlı ve elegan görünümlü bir sunum aksesuarı. Bardak altına, tabak yanına, kokteyllerde kullanılan bu mendiller kesinlikle servisin duruşunu farklılaştırıyor.

Kokteyl peçetelerinin asıl amacı adından da anlaşılabileceği gibi kokteyllerde servis edilen içeceğin eli soğutmaması ya da ıslatmaması. Bunu yaparken de klasik peçetelerin aksine şık bir görünüm yakalaması. Keten ya da polyester kumaşlar üzerine yapılan işlemelerle farklılaşan kokteyl peçetelerinin envaiçeşit modeli bulunuyor. Renkli ya da beyaz iş nakışlar, altın yaldızlar, biyelerle desenlenen kokteyl peçetelerini servislerinizde kullanabilirsiniz.

Kumaş Servis Peçetesi

Şık davet sofralarının en vazgeçilmezlerinden biri hiç şüphesiz peçeteler. Tabak üzerine dekorasyonu tamamlayacak aksesuarlarla birlikte konulan peçeteler olmazsa olmazlardan. İster farklı peçete katlama teknikleri kullanarak tabak üzerine iliştirebilirsiniz isterseniz de konseptle uyumlu peçete halkası kullanabilirsiniz. Biraz daha kutunun dışına çıkacak bir görünüm isterseniz dikdörtgen ya da üçgen gibi düz katlanmış bir peçete üzerine kurumuş ya da canlı çiçek dalları koyabilir; içerisine çatal – kaşık takımlarını koyacak bir cep şeklinde katlayabilir ya da düğüm yaparak tabak üzerine iliştirebilirsiniz.

Sofradaki her parçada olduğu gibi kumaş servis peçetelerini kullanmanın da adabı var. Sofraya oturduğunda peçeteyi tabak üzerinden alıp kucak üzerinde tutmak, yemek bitene kadar kaldırmamak, yemek bitince incecik bir şekilde tabak kenarına koymak yazılı olmayan peçete kullanma detaylarından. Önemli detaylardan biri de sofraya bu kumaş peçetelerin yanı sıra kullanmak için normal peçetelerden de koymak gerekiyor. İster dekoratif bir peçetelik içerisinde isterseniz de tabak yanına katlayarak koyulacak bir peçete de sofranın olmazsa olmazlarından.

Peçete Setleri

Sofrada uyumu yakalamayı sevenler için peçeteler Amerikan servisler ve masa örtüleriyle uyumlu set olarak da satılıyor. Aynı kumaş ve desenlerle tasarlanan peçeteler yemek takımlarıyla bir araya gelince harika bir görsel şölene dönüşüyor.

Peçete setlerini farklı sayıda parçalarla ve farklı ürünlerle kombin olarak bulabilirsiniz. Kurmak istediğiniz sofranın tarzına bağlı olarak Amerikan servislerle tamamlanan peçete takımlarından ya da masa örtüsü olan peçete takımlarından alabilirsiniz.

Peçetelerle Uyumu Yakalayın

Sofrada yakalamak istediğiniz tarzın gerçeğe dönmesinde masa örtüleri, peçeteler en az yemek takımları kadar etkili bir detay. Hangi dokuda bir kumaş seçildiği, üzerindeki işlemenin deseni, renkleri peçetenin görünümünü dolayısıyla da soranın stilini belirleyen etmenlerden.

Uzun davet masalarında masa örtüsü kullanmak zor olacağı için yerine runner modeller ya da Amerikan servisler tercih ediliyor. Yine konsepte göre keten ya da pamuk kumaşlarla tasarlanan peçeteler bu örtülerle tamamlayıcı olacak şekilde seçilmeli.

Yemek takımının rengi, üzerindeki desenlerin tarzı ve renklerine göre peçete seçebilirsiniz. Altın yaldızlı yemek takımları için rengiyle birebir uyumlu peçeteler kullanabilir ve çatal – kaşık setleriyle tamamlayabilirsiniz. Ya da sade hatları olan düz beyaz bir yemek takımını renkli peçetelerle hareketlendirmek de alternatiflerden biri.

Devamını Gör
{ "type": "productListViewed", "payload": [ { "id": "500.01.21.0357", "name": "Jumbo Yuvarlak Delikli Amerikan Servis \u0026 Peçete Seti", "price": "219.68", "brand": "JUMBO", "variant": "\u002D", "category": "Peçete", "position": 1, "dimension7": "2699", "dimension8" : "397.64" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%45", "list": "Listing Page - Peçete" }, { "id": "500.01.21.0358", "name": "Jumbo Yuvarlak Amerikan Servis \u0026 Peçete Set Dilim", "price": "219.68", "brand": "JUMBO", "variant": "\u002D", "category": "Peçete", "position": 2, "dimension7": "2697", "dimension8" : "397.64" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%45", "list": "Listing Page - Peçete" }, { "id": "500.01.22.0157", "name": "Jumbo Marin MArul Peçete Bej 2\u0027li", "price": "279.99", "brand": "JUMBO", "variant": "BOS", "category": "Peçete", "position": 3, "dimension7": "6004", "dimension8" : "329.40" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Peçete" }, { "id": "500.01.22.0159", "name": "Jumbo Marin Lacivert Peçete 2\u0027li", "price": "279.99", "brand": "JUMBO", "variant": "BOS", "category": "Peçete", "position": 4, "dimension7": "6005", "dimension8" : "329.40" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Peçete" } ] }