Filtrele

End of content

No more pages to load

Yemek Takımı Seti, Yemek Takımı Çeyiz Seti ve Fiyatları

En sevdiğiniz yemek takımlarıyla sofrayı nasıl şık bir şekilde kurarsınız? Yemek takımı, yemek takımı seti birçok yemek masasının ana cazibesidir. Güzel yemek takımı seti yemeklerinizi geliştirir, aynı zamanda kişisel tarzınızı ifade etmenin yanı sıra evde yemek deneyimlerinizin ruh halini de belirler.

 

Yemek Takımı Seti ve Fiyatları

Şık akşam yemeği partileri için resmi ortamlardan günlük kullanım için günlük parçalara kadar farklı yemek takımı türleri arasındaki farkları anlamak ve kavramak, evinizde kendinizi evinizde hissettirecek bir yemek takımı seti seçmenin anahtarıdır.

Yemek takımı seti, yemek takımı çeyiz seti olarak bilinen  çeşitli tabak boyutlarıyla oluşturulan takım masanızın odak noktası olabilir. Desenleri ve renkleri geçmeden önce, dikkatinizi gerçekten istediğiniz malzemeye odaklamak faydalı bir başlangıç ​​olacaktır. Kemik porseleni, toprak, porselen, melamin ve seramik en yaygın yemek malzemeleridir. Bu tür yemek takımlarının, seçiminizi yapmanıza yardımcı olabilecek kendi avantajları vardır:

Kemik Çini: Kemik çini, kırılmaya dayanıklı olması nedeniyle hem günlük hem de özel gün yemek takımları için dayanıklı, hafif ve zarif bir alternatiftir. Porselenlerin en güçlü serisidir, ancak ince porselenlerin aksine, genellikle mikrodalga fırında kullanılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Toprak Eşya: Toprak eşya bir değer, sağlamlık ve gündelik bir çekicilik havası verir. En eski endüstriyel malzemelerden biri olarak yemek takımları önemli bir ağırlık verir. Bu yemek takımının en iyi şekilde görünmesini sağlamak için, fırından veya mikrodalgadaki yüksek ayarlardan kaynaklanan beklenmedik sıcaklık değişimlerinden kaçınmak gerekir.

Porselen: Porselen, gözeneksiz bir yüzeye ve yüksek pişirme sıcaklıklarından kaynaklanan inanılmaz dayanıklılığa sahip çok yönlü bir malzemedir. Porselen parçalar tipik olarak bulaşık makinesi, mikrodalga fırın ve normal fırında güvenlidir. Bazı porselen yemek takımı parçaları metalik vurgular içerir, bu nedenle bunları mikrodalga fırınının kullanılmaz hale getirdiğini unutmayın.

Melamin: Bu setler kesinlikle eğlencenin hayali olacak, kırılmaz ve kırılması veya parçalanması daha zordur. Melamin yemek takımı seti, dış mekan kullanımı için mükemmeldir. Melamin yemek takımı seti fırınınız veya mikrodalgalarınız için uygun değildir, ancak genellikle bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Yemek takımı Seti Stilleri

Yemek takımınıza kişisel bir dokunuş eklemek çok basittir. Yemek takımı seti gündelikten şıklığa kadar çok çeşitli tasarımlarda gelirler. Daha resmi yemek takımı seti genellikle porselen olması tercih edilir. Toprak ve melamin, bunlar harika gündelik yemek takımları oluşturur. Günlük kullanımınız için dayanıklı yemek takımları seçmek en iyisidir, kırılmaya dayanıklı bir set gençler ve açık hava partileri için ve daha şık akşam yemeği partileri ve resmi toplantılar için daha kaliteli malzemeler idealdir.

Yemek Takımı Çeyiz Seti Seçimi

Ne istediğinize karar verdikten sonra, farklı seçenekleri değerlendirme zamanı gelir.Yemek takımı seti mi, yemek takımı mı yoksa açık stok mu satın almalısınız? Cevap, kişisel ihtiyaçlarınızın neler olabileceğini içeren bir dizi faktöre dayanır. Yemek takımları, tüm masanın bakımı için birden fazla yer ayarı içerir. En yaygın setler, dört kişilik yemek takımı seti olarak hizmet veren 20 parçalı setlerdir. Genellikle her ortam için bir yemek tabağı, salata tabağı, çay fincanı ve bir fincan tabağı içerirler.

Uzmanların çoğu, genel kullanım ve eğlence için yeterli yemek takımına sahip olduğunuzdan emin olmak için sekiz ila 12 beş parçalı yemek takımı ayarlamanızı önerir. Biri her gün, diğeri resmi kullanım için olmak üzere iki set satın alıyorsanız, 4 kişilik yemek takımı, 6 kişilik yemek takımı ve 12 kişilik yemek takımı seçimleri yapabilirsiniz. Günlük için 4 kişilik yemek takımı seti seçerken misafirler için de 6 ya da 12 kişilik yemek takımı seti seçebilirsiniz. 12 kişilik yemek takımı seti genellikle yemek takımı çeyiz seti olarak bilinir.

Yeni yemek takımınızın bakımı

Yemek takımı seti ve çeşitleri satın almadan önce depolama alanınızı düşündüğünüz gibi, son kararınızı vermeden önce yemek takımınızın ihtiyaç duyduğu özel bakımı da göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, bulaşık makinesinde yıkanabilen, kırılmaya dayanıklı yemek takımı seti ebeveynlere daha fazla gönül rahatlığı sağlarken, mikrodalgada kullanılabilen yemek tabakları artıkların yeniden ısıtılmasını çok hızlı hale getirir.

Kırılmaya dayanıklı yemek takımı setleri, açık havada eğlenmek için ve evde çocuklarınız varsa mükemmeldir. Yemek takımınızın bulaşık makinesi, mikrodalga fırın ve fırın için güvenli olup olmadığını doğrulamak için bakım talimatlarını kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Yemek takımlarınızın harika görünmesine yardımcı olmak için şu ipuçlarını izleyin:

Durulamadan ve havluyla kurutmadan önce parçaları beyaz sirke içinde üç dakika bekletmek, yemek takımı ve bardaklar üzerindeki sert su lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

Bardaklardaki kahve lekelerinin yanı sıra tabaklardaki çatal izlerinin çıkarılması, durulamadan ve kurutmadan önce alanın üzerine bir karbonat ve su macunu sürülerek kolaylaştırılır.

İnce porselen yemek takımınızın çizilmesini önlemek, onu güvende tutmak için yastıklı bir saklama kutusuna veya her parçanın arasına kumaşla koyun.

Masanızı istediğiniz şekilde ayarlayın. Farklı stilleri karıştırın ve eşleştirin ve ilginç dokular arayın. Hepsi kişisel zevklere açıktır. Ve sitemiz üzerinden aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçeneklerle, artık tüm ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan seçimi yapmak için temel yönergeleri biliyorsunuz. Tıklayın, siparişinizi verin.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.