{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
44 ürün listeleniyor
TAVALAR (44)
%15
%15
%15
%15
%5
%15
%15
%10
%15
%15
%8
%15
%15
%15
%15
%15
%15
%15
%15
%15
%15
%15
%5
%5
%5
%8
%5
%5

Jumbo Tava Modelleri

En iyi tavaları koleksiyonuna ekleyen Jumbo’da mutfaktaki her şefin favorisi olacak parçalar yer alıyor. Çelik, granit, bakır ve döküm tavaların olduğu seçeneklerin her biri de uzun yıllar kullanılabilecek kalitede. Yemek pişirirken en iyi yardımcınız olacak tava modelleri lezzetli yemeklerin sırrı olacak.

En İyi Tava Modelleri

Tava modelleri arasından hangisini seçeceğine karar veremiyorsanız ilk olarak listenize en kaliteli tasarımları eklemenizde fayda var. Kaliteli tava fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksek olsa da uzun süre kullanımları sayesinde bu paranın karşılığını kat kat veriyorlar. Sonrasında kullanacak kişinin yemek pişirme stiline ve alışkanlıklarına göre materyaline karar vermek lazım. Çelik, granit, bakır ve döküm tavaların her biri de kaliteli işçiliğe sahip olduğu sürece beklenilen pişirme ve kullanım performansını verecektir. Tava modelleri arasında seçim yaparken hangisinin nasıl kullanıldığı, artılarını ve eksilerini bilmek uzun vadede avantajlı olacaktır.

Çelik Tava Modelleri

Farklı tarzları olan her şefin mutfaktaki ortak noktalarından biri hiç şüphesiz çelik tavalar. Dayanıklılıkları, her yemeği pişirmeye uygun oluşları, erken ısınıp geç soğumalarıyla herkes tarafından tercih sebebi oluyorlar. Isındıktan sonra hafifçe yağlandığında kesinlikle yapışma yapmıyor; içerisinde hangi yemek pişerse pişsin yapıları zarar görmüyor. Sağlıklı oldukları herkesçe bilinen çelik tavalar bulaşık makinasında ya da elde yıkanabiliyor.

Yeni nesil çelik tavalara bakıldığında çoğunun öncekilere göre çok daha hafif yapıda olduğu görülebilir. Bu sayede ocak üzerinde kullanımı daha da kolaylaşıyor. İndüksiyon ocaklarda kullanılacak tavaların manyetik özelliğinin olup olmaması da mutlaka değerlendirilmesi gereken bir detay.

Granit Tava Modelleri

Yapıştırmama özelliği ile tanınan granit tavalar kullanımı en kolay olan modellerden. Çoğu granit tavayı yağlamadan üzerinde krep gibi nazik yiyecekleri bile hazırlamak mümkün oluyor.

Granit tavaları kullanırken yüksek ısıya geçmeden, orta ya da düşük sıcaklıkta ocağı ayarlamak gerekiyor. Bu hem iç yüzeyindeki kaplamanın ömrünü uzatmak hem de saplarının deforme olmasını engellemek açısından önemli bir detay. Pişirme sırasında da çizilmemesi için silikon ya da ahşap gereçler seçilmeli.

Bakım konusunda da granit tavaların -kullanım kılavuzunda aksi yazmadığı sürece- elde yıkanması öneriliyor. Ilık su, mikro çizilmelere neden olmayacak yumuşak bir sünger ve deterjan ile köpürterek durulamak yeterli. Temizlerken kesinlikle tel ya da fırça kullanılmamalı.

Döküm Tava Modelleri

Ocaktan aldığı ısıyı en etkili şekilde kullanan tavalar hiç şüphesiz döküm modeller. Üstelik uzmanlar tarafından en sağlıklı yemek pişirme seçeneklerinden biri olarak gösteriliyorlar.

Oldukça ağır yapıda olan döküm tavaları ısıtıp hafifçe yağladıktan sonra en leziz etleri, sosları, sebzeleri pişirmek için hazır olacaklardır. Asidik yiyecekler döküm demirin yapısını aşındırabileceği için bunlarla pişirilmesi önerilmiyor. Kullanırken dikkat etmek gereken ilk kural ısındıktan sonra pişirilecek yiyeceklerin içine koyulması gerektiği. İkinci kural ise metal spatula ya da kaşıkların olabildiğince kullanılmaması. Bu model tavaların en büyük artısı da fırında kullanıma izin vermeleri.

Döküm tavaları kullanmadan önce kullanım kılavuzunu detaylıca okumak gerekli. Hangi yemeklerin pişirilebileceği, bakımının ve temizliğinin nasıl yapılacağı her detayıyla kılavuzda anlatılıyor. Markası ne olursa olsun döküm tavaları bulaşık makinesinde yıkamamak gerekli. Ocaktan aldıktan sonra tamamen soğuyan döküm tavayı, ılık suyla temizlemek gerekiyor. Deterjan kullanımı ise döküm tavanın markasının önerisine göre değişiyor. Bazı markalar deterjanla yıkamayı önerse de bazıları tuzlu suyla yıkanması gerektiğini söylüyor. Yıkadıktan sonra da paslanmayı engellemek için temiz bir bezle kurulamak iyi olacaktır. Eğer kullanım kılavuzunda yazan detaylar arasında varsa döküm tavayı hafifçe yağlayarak da yerine koyabilirsiniz.

Diamond (Elmas) Tava Modelleri

Jumbo koleksiyonlarında yer alan Diamond tavalar doğadaki en güçlü malzeme olan elmaslarla tasarlandı. Yüzeyi 300 bin adet elmasla kaplanan tavalar en yeni teknolojilerle üretildi. İsviçre’de geliştirilen formülle üretilen Diamond tava modelleri öne çıkaran bir diğer detaysa yapışmaz olmaları. Buna artı olarak da blender’la kullanıldığında bile çizilmiyor, kalitesini kaybetmiyor.

Yemek pişirirken de Diamond modellerin artıları var. Isıyı eşit dağıttığı için lezzetli pişirme sağlıyor. Elde yıkanması gereken modeller en sağlam ve kullanım kolaylığı tava olarak kabul ediliyor. Yanmaz silikon kaplamalı dış yüzeyi yüksek ısıya, suya ve yağa karşı da dirençli. Diamond tavalar ocak üzerinde kullanılabileceği gibi fırında da kullanılabiliyor. Manyetik özellikliği sayesinde indüksiyonlu ocaklar için de tercih edilebiliyor.

Mutfaklarda yemek pişirmenin yanı sıra sağlıklı, uzun ömürlü, kaliteli ve tasarımıyla göz alan tava modeli arıyorsanız elmas tanecikleriyle geliştirilen Diamond’lara mutlaka göz atın.

Devamını Gör
