EV TEKSTİLİ
SALON AKSESUARLARI
Vazo
Küllük
Dekoratif Tabak & Kase
Aksesuar Kutusu
Dekoratif Obje
SOFRA SUNUM AKSESUARLARI
HEDİYE SEPETİ
PURO AKSESUARLARI
Parça Sayısı
1 Parça
14 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
14 Sonuç
Dekoratif Obje (14)
%20

Jumbo Dekoratif Obje Çeşitleri

Yaşam alanlarına hareket katan dekoratif aksesuarlar kesinlikle dekorasyonu farklılaştıran detaylardan bir tanesi. Eşyaların tarzıyla paralel detaylar ve zarif çizgiler taşıyan; zevkli duruşlarıyla stil sahibi görünümlere göz kırpan dekoratif obje çeşitleri Jumbo’da birbirinden güzel modellerle yer alıyor. Salonda, yatak odasında, mutfakta, banyoda ya da ofiste ortamı çok daha göz alıcı hale getirecek, dekorasyona farklı bir tat katacak dekoratif objelerle istediğiniz tarzı yakalayabilirsiniz.

Dekoratif obje seçiminde ve mobilyaları onlarla birlikte tamamlarken uyumu yakalamak önemli bir detay. Dekorasyon tarzına göre seçilecek aksesuarlarla görünümü tamamlayabilir, en sade hatları olan dekorasyonu bile çok daha albenili bir şekle getirebilirsiniz. Önemli olan birbirini tamamlayan parçalar seçerek dekorasyonu ona göre şekillendirmek.

Objelerle Dekorasyonu Hareketlendirme Alternatifleri

Salondan yatak odasına evin her köşesinde hatta ofislerde bile dekoratif objeleri kullanmak mümkün. Modern ya da geleneksel, gösterişli ya da sade, maksimal ya da minimal çok çeşitli dekoratif aksesuarlar alışveriş yaparken görülüyor. Seçim yaparken kararsız kalıyorsanız öncelikli olarak evinizi nasıl bir tarza bürümek istediğinize karar vermelisiniz.

Cam, ahşap ya da metal malzemelerle tasarlanan objeleri konsol, masa ya da sehpa üzerinde, duvarda, yerde kullanabilirsiniz. Burada önemli olan detay mobilyalar ve perdeler, aydınlatmalar gibi odadaki eşyaların geri kalanındakilerle tamamlayıcı bir görünüm yakalamak. Dekoratif objenin tasarımına göre benzer materyal ya da renkler seçilebilir; mobilyaları daha da öne çıkaracak parçalar kullanılabilir. Duvarın ya da perdelerin rengini öne çıkarmak için de zıt renklerde dekoratif obje seçilebilir.

Mobilyaların tasarımına göre de dekoratif objelere karar vermek mümkün. Koltuklarda kullanılan döşeme renklerine, metal ya da ahşap detaylara, modeline göre farklı objelerle tamamlanılabilir. Ya da yemek takımındaki materyallerin renklerini karar vermede bir kriter olarak seçebilirsiniz.

Dekoratif Obje Modelleri

Dekorasyonun farklılaşması için çok büyük bütçelere gerek yok. Şık detaylarla hazırlanan birçok alternatif bulmak mümkün. Dekoratif objeler arasında tek tek alınabilenler gibi iki ya da üç parçalı set olanlar da var. Farklı boylarda heykeller, kutular, görselliği ile öne çıkan tasarım parçalar, biblolar, tabaklar, mumluklar, çerçeveler evin farklı köşelerini hareketlendirecek ve dekorasyonu güzelleştirip ayrıntılı hale getirecek aksesuarlardan.

Dekoratif Objeler Nasıl Kullanılır ?

Salonda TV ünitesinde, konsolda, masada, sehpada, duvarda hatta yerde bile dekoratif objeler kullanılabiliyor. Hangi aksesuarın nasıl kullanılacağı da dekorasyonu değiştiren bir etmen oluyor. Eğer tasarımıyla ön plana çıkan bir parça kullanacaksanız objenin kendini öne çıkarmasına izin verecek, başka detayların olmadığı bir yer seçin ve yanına onun gösterişliliğini artıracak detaylar ekleyin. Örneğin el işçiliğiyle, saatler harcanarak yapılan bir biblo orta sehpa ya da konsol üzerinde kullanıldığında çok daha öne çıkacaktır. Ya da altın kaplamalı işleme detayları olan objeler zaten kendi başına dekoarsyonu dolduran dekoratif aksesuarlardan olduğu için başrolde olacaklar.

Çerçevelerin mobilya üzerinde mi yoksa duvarda mı olacağına karar verirken boyutu önemli bir detay. Büyük çerçeveler duvarda çok daha güzel görünürken küçük olanlar dekorasyona göre yer değiştirebilir. Cam aksesuarlar eve ferah görünüm katanlardan. İçerisine konulacak canlı ya da kurumuş çiçeklerle renklenen bir vazolar ve diğer tüm cam tasarımlar özellikle masa üzerine ve TV konsollarına çok yaşıyor. Ahşap dekoratif objeler ise tasarım detaylarının da katkısıyla çok daha sofistike stile sahip oluyorlar. Dekoratif objelerde kullanılan sedef, ışıltılı taşlar gibi farklı malzemelerle işleme, geleneksel tekniklerle üretilen camlar, el yapımı ahşaplar, sanatçılar elinden çıkan tasarım parçalar çok daha kıymetli oluyor.

Tarzını çok sevdiğiniz objeleri daha ön plana koyabilir; renk ve doku uyumuna göre yerleştirebilirsiniz. Eğer büyük boy bir obje kullanacaksanız ev dekorasyonunda ona benzer maksimal parçalar olduğuna emin olun. Büyük bir masanın üzerine koyulacak objenin de minik kalmaması; küçük bir sehpanın üzerine de hepsini kaplamayacak bir aksesuar konulması görünümün bütün olması için gerekli.

Devamını Gör