EV TEKSTİLİ
Kırlent
SALON AKSESUARLARI
SOFRA SUNUM AKSESUARLARI
HEDİYE SEPETİ
PURO AKSESUARLARI
Parça Sayısı
1 Parça
2 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
2 Sonuç
EV TEKSTİLİ (2)

Jumbo Ev Tekstili Ürünleri

Yaşamın her alanına dair şık ve zarif parçalar tasarlayan Jumbo’da ev tekstiline dair ürünleri de bulmak mümkün. Yatak odasının dekorasyonunu üst seviyelere taşıyacak nevresim takımlarından çok evin her köşesinde kendilerine yer bulan çeşitli tekstil ürünlerine gösterişli bir koleksiyon Jumbo’da yer alıyor.

Ev Tekstili Ürünleri Neler ?

Tekstil birbirinden güzel parçaların olduğu sonsuz bir dünya. Ev tekstili ise yatak odasından banyoya evin her köşesinde kullanılan tekstil ürünlerinin her birini kapsıyor. Nevresim takımlarından havlulara, koltuk şallarından yastık kılıflarına evde kullanılan her parça tekstil ürünleri arasında yer alıyor.

Salonda kullanılan ev tekstili ürünleri arasında en dikkat çekici olan hiç şüphesiz perdeler. Mobilyanın kusursuz bir tamamlayıcısı olan perdeler aynı zamanda dekorasyona da şekil veren bir parça. Desenli ya da düz tüller üzerine seçilen perdelerle mobilyaların geri kalanıyla uyumu yakalayan görünüm elde edebilirsiniz. Kırlentler, halılar, koltuk şalları, battaniye ve havlular da yine ev tekstili ürünlerinden bazıları. Kısacası ev içinde hem yaşam hem de dekorasyon için kullanılan tüm tekstil ürünlerine ‘ev tekstili’ başlığı altında yer verilebilir.

Ev Tekstili ve Dekoratif Çözümler

Tarzı, detayları, kullanılan aksesuarları fark etmeden her evin kendine özgü bir duruşu vardır. Ve ev tekstili ürünleri de bu duruşu en etkili şekilde tamamlayan parçalar arasında yer alıyor. Elde etmek istediğiniz dekor stiline göre seçeceğiniz ev tekstili ürünü ev dekorunda ilk görülen ve mobilyayı daha da ön plana çıkaran parçalardan olacak.

Yatak odasına dekorasyonu belirleyen tekstil parçaları arasında yatak başlığı, perde ve halılar yer alıyor. Yatak başlığını kumaş kaplama istiyorsanız döşemenin rengi ve desenini uzun süre kullanabileceğiniz; nevresim takımlarıyla uyumlu duracak yatak başlığı seçmek kullanım kolaylığı sağlıyor. Nevresim takımları, yatak örtüleri ve dekoratif kırlentler de yatak odasında ilk görülen ve dekoratif yanı her zaman bir adım önde olan parçalardan.

Salonda perde, halı ve koltuk döşemeleri dışında dekoratif olarak koltuk şallarını, kırlentleri, masa örtülerini kullanmak mümkün. Perdenin dekorasyonun geri kalanıyla uyumlu olması, tüllerin deseninin öne çıkmayan ama tamamlayıcı olan tarzda seçilmesi önemli bir detay.

Ev Tekstili Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Her dekoratif üründe olduğu gibi ev tekstili ürünlerini seçmek çok keyifli. Yaşam alanlarını güzelleştiren, desenleriyle ev sahibinin tarzını gösteren ev tekstili ürünlerini seçerken karar vermeye yardımcı olacak birkaç kriter var. Bu detaylara dikkat ederseniz hem ev içinde uyumlu hem de uzun yıllar kullanılacak ev aksesuarı edinmiş olursunuz.

Tekstil Ürününün Dokusu

Hangi malzemeyle, nasıl bir örme tekniğiyle üretilen kumaşla tasarlandığı ev tekstili ürünlerinde önemli bir detay. Kırlentten perdeye her ürünün dokusu görünüşünü de etkiliyor. Özellikle sık dokunmuş kumaşlardan hazırlanan ürünler çok daha tok bir görünüm veriyor.

Nevresim, pike, battaniye gibi ürünlerde kullanılan materyal ise uyku kalitesine direkt olarak etki eden ürünlerden. Bu yüzden mevsime uygun kalınlıkta ve pamuk, yün gibi doğal ve sağlıklı materyallerden tasarlanmış kumaşla üretilmiş olmasına dikkat edilmeli. Uzmanlar kış aylarında bile olabildiğince serin odada yatmanın faydalı olduğunun altını çiziyorlar. Bu nedenle oda ısısını düşük tutup yün gibi sıcak tutan bir yorganla uyumak sağlık açısından faydalı. Yaz aylarında ise pamukla üretilen ince örtü ya da pikelerden kullanmak hem gece boyunca terlemeyi önleyecek hem de rahat kullanım sunacaktır.

Uyumlu Renkler

Eğer istediğiniz ev dekorasyonunda eklektik ya da zıt görünümlü bir dekorasyon yakalamak değilse renkler de birbirini tamamlayan seçenekler yakalamaya çalışın. Tek bir rengin farklı tonları, tamamlayıcı tonda farklı renkler seçilebilir. Risk almayan renk seçimleri yapmak istiyorsanız nötr tonlar ve yumuşak geçişleri olan aksesuarlar kullanabilirsiniz.


Devamını Gör