Kek Kalıbı & Fırın Kabı
Ezici
Spatula
Limon Sıkacağı
Rende & Dilimleyiciler
Pizza Kesici
Tirbuşon & Açacak
Soyacak
Saklama Kabı
Baharat Öğütücü & Değirmeni
Tuz Değirmeni
Karabiber Değirmeni
Buz Kalıbı
Kaşıklık
Ekmek Kutusu
Hamur Şekillendirici
Çöp Kutusu
Servis Gereçleri
Kesme Tahtası
Çırpıcı
Süzgeç
Ölçü Kabı
Kavanoz
Parça Sayısı
1 Parça
8 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
8 Sonuç
Baharat Öğütücü & Değirmeni (8)

Jumbo Baharat Değirmeni

Sofraların şıklığını tamamlayan ve tasarımlarıyla farklılaşan baharat değirmenleri yemeklerin tadına tat katan aksesuarlardan. İşlevselliği ile her evde olması gereken değirmen modellerinin her biri de görünümleriyle cezbediyor. Zarif görünümleriyle sofranın şıklığını tamamlayan baharat değirmeni modellerini Jumbo’da keşfedebilirsiniz. Baharat değirmenin modeline göre farklı incelikte öğütme sağlayan değirmen çeşitleri hem kendi sofralarınız için mükemmel bir aksesuar hem de ev hediyesi olmak için niş bir seçenek.

Baharat Değirmeni Modelleri

Jumbo koleksiyonunda yer verilen baharat değirmenlerinin hepsi uzun yıllar kullanılabilecek kalitede seçiliyor. Baharat değirmenleri fiyatları modeline, kullanılan malzemenin kalitesine ve mekanizmasına göre değişebiliyor. Dikkat çekecek bir tarz istiyorsanız uzun şekle sahip değirmenleri deneyebilirsiniz. Daha minimal bir görünüm tercih edenlerdenseniz standart tuzluk boyutlarına yakın değirmen modellerine bakabilirsiniz. Tasarımı nasıl olursa olsun her değirmenin kendi iç mekanizmasından değiştirilebilen baharat incelik ayarı bulunuyor.

Baharat Değirmenleri Bakımı ve Temizlenmesi Nasıl Olmalı ?

İlk kullanımdan önce detaylı bilgiler alabileceğiniz baharat değirmenlerinin kullanma kılavuzuna mutlaka göz atın. İçerisine tuz ya da baharat koymadan önce parçalara ayırarak elde yıkamak ve yumuşak bir bezle kurulamak önerilen yöntemlerden. Baharat değirmenlerinin içerisinde yeniden tuz ya da karabiber koymadan önce yeniden yıkamak ya da 2 – 3 ayda bir içini boşaltarak temizleyip kullanmak gerekiyor.

Yüksekliğine bağlı olarak farklı derinliğe sahip baharat değirmenleri yıkarken ince fırçalardan kullanılabilir. Su ve az miktarda bulaşık deterjanıyla yıkayıp iyice kuruduğuna emin olduktan sonra tekrar kullanıma hazır oluyorlar. Değirmenin nemli kalmaması, içerisine konulacak baharatın ömrünün kısalmaması için önemli bir detay.

Eğer değirmenin içerisinde çıkmaya direnen baharat kalıntıları varsa ve değirmeni başka bir baharat öğütmek için kullanacaksanız pirinç kullanabilirsiniz. Baharat değirmeninin içini boşalttıktan sonra 2-3 tatlı kaşığı pirinç doldurun ve öğütün. Aralarda kalan baharat kalıntılarının gittiğini göreceksiniz.

Baharat değirmenlerini kullanırken farklı aromaların karışmamasına özen göstermek gerekiyor. Yemeğin tadının bozulmaması ve istenmeyen bir aromanın katılmaması için değirmenin içerisine yeni bir baharatı koymadan önce iyice arındığına emin olmak gerek.

Baharat değirmenleri oldukça uzun ömürlü mutfak aksesuarlarından biri. Eğer nemli ortamda bırakılmazsa ya da içerisinde öğütülmesi önerilmeyen kök ya da tohumlar kullanılmazsa uzun yıllar kullanılabilir.

Baharat Değirmeninin Farkı

Yemeğin tadını üst seviyelere çıkaran baharatların taze çekilmiş olması kesinlikle etkisini gösteriyor. Lezzetlere lüks dokunuş sağlayan değirmenler zahmetsizce baharatı minimize ediyor ve yemeklere tat katıyor.

Öğütülmüş olarak muhafaza edilen baharatların aromasından çok daha yüksek bir tat değirmenlerle taze çekilen baharatlardan elde edilebiliyor. Öğütülerek paketlenen baharatların aksine taze ve lezzetini koruyan baharata erişilebiliyor. Bir diğer artısı da sofraya gelen baharat değirmenleri sayesinde herkes kendi yemeğinde istediği baharatı, istediği gibi çeşnilendirebiliyor.

Devamını Gör