TENCERE & TAVA
DÜDÜKLÜ TENCERELER
SAHAN & SAHAN SETİ
ÇAYDANLIK & CEZVELER
MUTFAK BIÇAKLARI
Tek Bıçak
Bıçak Seti
Soyma Bıçağı
Şef Bıçağı
Fileto Bıçağı
Dilimleme Bıçağı
Şekillendirme Bıçağı
MUTFAK GEREÇLERİ
4 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
4 Sonuç
Bıçak Seti (4)

Jumbo Bıçak Seti

Yemek yapmaya yeni başlayanlardan yemeklerinin lezzeti kanıtlanmış şeflere kadar mutfakta zaman geçiren herkesin iyi bir bıçak setine ihtiyacı vardır. Her parçayı ezmeden, istenilen şekilde kolaylıkla dilimleyen keskin ve kullanışlı bıçaklar mutfaktaki vazgeçilmez aksesuarlar arasında ilk sırada yer alıyor.

İster kesme tekniklerini ince detaylarla uygulayan profesyonel bir şef olun isterseniz de amatör bir aşçı aradığınız en iyi bıçak setini Jumbo’da bulacaksınız. Farklı boylardan bıçaklar güvenle kullanmaya elverişliliği ve uzun yıllar koruduğu keskinliği ile vazgeçilmez olacak.

Bıçak Seti Modelleri

Her zaman kullanılan ve mutfakta en işlevsel olan bıçak setleri doğrama, soyma, dilimleme yaparken kaliteleriyle öne çıkıyor. Kalitelerine ve işçilik detaylarına göre bıçak seti fiyatları değişken olabiliyor. Uzun süre kullanılabilecek, keskinliği ile rahat ettirecek bıçak setlerini seçerken hangi modelin en iyisi olduğuna karar vermek gerekiyor. Yemek hazırlamayı konforlu hale getiren ve taze ekmeklerden donmuş etlere her şeyi rahatça dilimleyecek kaliteli bıçakların yer aldığı setler fiyatlarının karşılığını veriyor.

Klasik çok işlevsel doğrama bıçağı setleri dışında peynir bıçakları, biftek bıçakları, şef bıçakları da setler arasında yer alıyor. Farklı durumlarda, farklı tarifler için kullanılacak bıçak setleri yemeklerin daha da mükemmel olmasını sağlayacak.

Peynir Bıçağı Seti

Şarküteri ürünleri, meyveler, krakerlerle zenginleştirilmiş peynir tabakları ile harika sunumlar hazırlanıyor. Ahşap bloklar, sunum tabakları, dekoratif kesme tahtaları üzerinde daha da alımlı duran bu tabakları farklılaştıracak ve servisi  kolaylaştıracak detaylardan biri de peynir bıçakları. Yumuşak, orta sert ve sert peynirler için farklı şekillerde tasarlanan peynir bıçakları sunuma kolaylık  ve şıklık katıyor.

Peynir bıçağı setlerinde farklı minik bıçak modelleri bulunuyor. Tulum, ricotta gibi kolayca dağılan peynirler için hava alarak dağılmayı engelleyen delikli bıçaklar; brie, labne gibi kremsi yapıda olan peynirler için yuvarlak kıvrımları olan bıçaklar; gouda, parmesan, kaşar gibi orta sertlikteki peynirler içi kısa ve üçgen şekilli peynir bıçaklar tercih edilmeli. Çatal uçlu bıçaklarsa dilimlenen peynirlerin servisini yapmaya yardım ediyor. Eski kaşar ve gruyere gibi dış katmanı olan peynirlerin kabuklarını almak için kürek formlu peynir bıçakları kullanılabilir.

Biftek Bıçağı Seti

Servis edilen yemekler arasında et olduğunda küçük ama etkili bir detaya dikkat etmek gerekiyor. Tabaklara eşlik eden çatal, bıçak takımlarının yanına biftek bıçakları eklemek davetliler için kesmeyi ve parçalamayı kolaylaştıracaktır. Şık detaylara sahip ve her pişme kıvamındaki eti kolayca kesebilecek biftek bıçağı setleri formlarıyla rahat kullanım sağlıyor; duruşlarıyla hem davetler hem de günlük kullanım için elverişli oluyor.

Şef Bıçakları

Zar, kuşbaşı, jülyen ya da vichy dilimleme tanıdıksa iyi bir şef bıçağı seti sizin için mükemmel olacaktır. İçerisinde santoku modellerden soyma bıçağına, ekmek bıçağından fileto bıçağına farklı çeşitlerin olduğu setler her zaman kullanılacak ve yemek hazırlarken konfor sağlayacak takımlardan.

Bıçak Setleri Nasıl Kullanılır

Yemek hazırlarken vazgeçilmez olan bıçakları kullanırken ve muhafaza ederken üst seviyede dikkatli olmak gerekiyor. Keskinlikleri besinleri doğrarken en büyük avantaj olsa da dikkatsizlik anında yaralanmalara neden olabiliyor. Bunu engellemek için bıçak eldeyken hareket edilmemeli ve dik tutarak taşınmamalı. Çekmeceye yerleştirirken keskin kenarları aşağı olacak şekilde ve kenarda olmasında fayda var. Bıçak saklama kutuları ve bıçak standları en güvenli muhafaza yöntemlerinden.

Yeni nesil bıçaklar kullanım talimatına uyulduğu sürece keskinliğini uzun yıllar sürüyor. Daha keskin olması istenilen ya da keskinliğini kaybeden bıçakları güvenle bilemek için ev tipi bileyicilerden kullanılabilir.

Bıçakların nasıl yıkandıkları kalitelerini uzun yıllar korumalarında önemli bir etken. En yüksek kaliteli çelikten üretilen bıçakların bile bulaşık makinesinde yıkanmaması tavsiye ediliyor. Ilık su ile köpürterek; önce çelik kısmını yıkamak sonra da sapını temizlemek gerekiyor.   

Hangi bıçağın kusursuz olduğunu belirleyen etmenler arasında her kişiye göre değişen alışkanlıklar, kullanım kolaylığı da bulunuyor. Uzun ya da kısa; ağır ya da hafif bıçaklar arasından sizin için en uygun olanları seçerek kendi kişisel bıçak setinizi seçebilirsiniz.

Devamını Gör