BARDAK & BARDAK TAKIMLARI
ÇİFT CİDARLI ÜRÜNLER
ÇAY & KAHVE FİNCAN TAKIMI
MUG & KUPALAR
SÜRAHİ & KARAF
TERMOSLAR
KAHVE & DEMLEME EKİPMANLARI
Chemex
French Press
Mocha Pot, Kahve Potu
Kahve Değirmeni
Süt Potu
KOKTEYL & BAR MALZEMELERİ
2 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
2 Sonuç
French Press (2)
%12

FRENCH PRESS

French Press

Evde kahve yapmanın en kolay halini sunan french pressler son derece pratik özelliklere sahip. Bu ürünler sayesinde siz de keyfe keyfini gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Küçük boyutları sayesinde bavula veya çantaya sığabilen french press çeşitlerini kullanmak içinse yalnızca iki malzemeye ihtiyacınız var: sıcak su ve kahve. Dumanı üzerinde filtre kahvenizi dakikalar içerisinde hazırlayarak tadını çıkarabilirsiniz. Siz de hayatınızı kolaylaştıracak çözümler için hemen kategorimizdeki french press çeşitleriyle tanışın.

French Press ile Kahve Keyfini Her Yerde Yaşayın

Basit bir şekilde filtre kahve hazırlamak istiyorsanız bunun için çok fazla ekipmana ihtiyacınız yok. Yalnızca bir french press alarak kendi kahve deneyiminizi yaşayabilirsiniz. Orta boy bir ürün için 500 ml ile 800 ml arasındaki ürünleri tercih edebilirsiniz. İki kişilik kullanımlar içinse french press 800 ml ile 1000 ml boyutundaki çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz. Boyutların yanı sıra french press çeşitlerinde kullanılan materyaller de modelden modele değişiklik gösteriyor. Cam modeller sağlıklı kullanım ve görsellik açısından bir hayli seviliyor. Bavul ve çantada taşımak içinse Jumbo venti çelik french press 800 ml gibi çelik malzemeden üretilen çeşitler tercih ediliyor. Diğer yandan farklılıktan hoşlananlar için altın veya ahşap detaylara sahip modeller de bulunuyor. Siz de bu çeşitler arasından ister sade tasarımlı çeşitleri isterseniz de göz alıcı ayrıntılara sahip french press modellerini tercih edebilirsiniz.

Her Cebe Uygun French Press Fiyatları

French press alışverişinde fiyatları değerlendirirken göz önünde bulundurabileceğiniz pek çok özellik var. Bunlardan ilki tabii ki de boyutlar. Seçtiğiniz ürünün boyutlarına göre fiyatlar da farklılık gösterecektir. İkinci bir özellik ise kullanılan malzeme. Hazırladığınız içeceğin hazır olup olmadığını rahatça kontrol edebileceğiniz cam ürünler zariflikleriyle diğer çeşitlerden ayrılıyor. Sağlamlık bakımında ise çelik ürünler ön plana çıkıyor. Tüm bu ek özellikler fiyatlara yansırken kullanıcıların farklı isteklerine de cevap veriyor. Bazı french press çeşitleriyse ısı koruma özelliği sunuyor. Bir termos kadar uzun saatler ısı koruma özelliği vadetmese de çift katlı modeller, hazırladığınız içeceğin hızla soğumasını engelliyor. İçeceklerini sıcak içmek isteyen kullanıcılar için önemli bir özellik olan çift kat malzeme kullanımı french press fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Üstelik bu çift katlı modeller yalnızca çelik ve metal malzemeyle sınırlı kalmıyor. Cam materyalden üretilen çeşitlerde de çift kat kullanılarak içeceğin ısısı korunabiliyor. Siz de mutfağınızdaki ürünlere ve diğer kahve hazırlama ekipmanlarınıza uyum sağlayacak bir ürün bulmak için sayfamızdaki çeşitlere göz atabilir ve modeller arasında fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz.

French Press Nasıl Kullanılır?

French press, kullanımı son derece basit olan kahve demleme araçlarından biri. Demleme işlemi için ilk adımda filtre kahvenizi french press’e koymanız gerekiyor. Kahvenin miktarını damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Ortalama bir tada erişmek için tepeleme tatlı kaşığı miktarında kahve kullanabilirsiniz. Daha sonra kettle ile kaynatıp 1-2 dakika da kapağı açık şekilde beklettiğiniz sıcak suyu yavaşça kahvenin üzerinde gezdirebilirsiniz. :Kahveyi geçecek kadar su koyduğunuzda birkaç dakika bekleyerek güzel aromaların salınmasını sağlayabilirsiniz. Bu ilk aşamaya çiçeklendirme adı veriliyor. Daha sonra yavaşça suyun geri kalanını da dökerek french press’in kapağını kapatabilirsiniz. Kahvenizin hazır olması için 4-5 dakika beklemeniz yeterli. Yukarıdaki pistonu aşağıya ittirerek kahvenizi süzüp bardaklara servis edebilirsiniz. French press’ler çoğunlukla kahve için kullanılsa da farklı baharatlar, kuru otlar, çiçekler ve meyveler ile birbirinden lezzetli bitki çayları da hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kahvenizde farklılık yapmak için biraz süt ısıtıp french press içerisinde çalkalayarak köpük haline getirebilirsiniz. French press cam çeşitlerinden birini kullanıyorsanız köpüğün kıvama gelip gelmediğini dışarıdan kontrol edebilmeniz mümkün. Daha sonra oluşan köpüğü kahvenizin üzerine dökerek kendi lattenizi hazırlayabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli tarifleri deneyebileceğiniz modelleri incelemek ve french press metal, cam ve ahşap çeşitlerine göz atmak için siz de hemen sayfamızda gezintiye çıkabilirsiniz.

Devamını Gör