Kaşık
Çatal
Bıçak
Yemek Bıçağı
Balık Bıçağı
Tatlı & Pasta Bıçağı
Ordövr Bıçağı
33 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
33 Sonuç
Bıçak (33)
%48

BIÇAK

Bıçak

Farklı boyutlarda ve modellerdeki bıçak çeşitleri şık yemek masalarında sıkça yer alıyor. Bu bıçaklar, et ve sebze türü yemekleri daha küçük parçalara ayırabilmenize yardımcı oluyor ve kolaylık sağlıyor. Özellikle resmi davetlerde ve etkinliklerde çok daha kontrollü bir şekilde yemek yiyebilmenize imkan tanıyan yemek bıçakları, farklı modelleriyle de sofralara şıklık katıyor. Masanızı süsleyebilecek pek çok Jumbo yemek bıçağı çeşidi kategorimizde yer alıyor. Siz de bu çeşitleri incelemek için hemen sayfamıza göz atabilirsiniz.

En Şık Yemek Bıçağı Çeşitleri

Yemek bıçakları eksiksiz bir sofra düzeninde olması gereken unsurlardan biri. Pek çok kolaylık sağlayan bu ürünlerin farklı yemek türleriyle birlikte kullanılan çeşitleri de mevcut. Siz de kategorimizde, yemeklerinizin her aşamasına yönelik bir bıçak türü bulabilirsiniz. Bunlardan ilki olan ordövr bıçağı, yemek öncesi servis edilen sıcak veya soğuk aperatiflerde kullanılıyor. Çoğunlukla meze türü yiyeceklerden oluşan ordövrler için yemek bıçağından biraz daha küçük boyutlara sahip olan bu bıçak çeşidi tercih ediliyor. Tereyağı bıçağı ise çoğunlukla kahvaltılarda kullanılan geniş uçlu bir bıçak türü. Tereyağı gibi ürünleri çok daha rahat sürebilmenize imkan tanıyan bu bıçakların kullanımı da son derece rahat. Ana yemekler sırasında kullanılan bıçaklar da balık bıçağı, steak bıçağı ve yemek bıçağı olarak farklılaşıyor. Son olarak masaya gelen tatlı içinse pasta bıçağı kullanılıyor.

Yemek Bıçaklarının Kullanımı

Sofralarınızı süsleyen birbirinden lezzetli yemekleri yerken kullanabileceğiniz farklı bıçak çeşitleri bulunuyor. Bunlardan biri de balık bıçağı. Diğer çeşitlere göre çok daha farklı bir forma sahip olan balık bıçağı sivri bir uca sahip. Bu da ellerinizi kullanmadan kolayca kılçıkları ayıklayabilmenize imkan tanıyor. Uç bölümünden sonra genişleyen bıçak formu, balığı kolayca açabilmenize ve ayıklama esnasında daha fazla kontrol sağlayabilmenize yardımcı oluyor. Bir diğer bıçak çeşidi de steak bıçağı olarak bilinen modeller. Bu bıçaklar et yemeklerinde kullanıldığı için diğer çeşitlere kıyasla daha keskin bir yapıya sahip. Keskinlik açısından yemek hazırlığında kullanılan bıçaklara daha yakın olan steak bıçakları görünüş olarak da bu benzerliği yansıtıyor. Standart olarak çatal, kaşık bıçak takımlarının içerisinde yer alan çeşitler ise yemek bıçağı olarak adlandırılıyor. Genel bir kullanıma sahip olan bu ürünlerden her tür sofrada yararlanılabiliyor. Siz de ister farklı çeşitlere sofranızda yer verebilir isterseniz de tek bir ürün kullanmak için standart yemek bıçağı modellerini tercih edebilirsiniz.

Farklılık Gösteren Bıçak Fiyatları

Yemek bıçağı fiyatları, Jumbo çatal ve kaşık fiyatlarıyla benzer aralıkta seyrediyor. Farklı çeşitleri bulunan bu bıçaklar hem ağırlık hem kullanılan materyal hem de işlevleri açısından değişiklik gösterebiliyor. Fiyatlara yansıyan bu gibi özellikler kullanım deneyimini de farklılaştıran unsurlardan. Ayrıca kategorimizde tekli olarak satın alabileceğiniz ürünlerin yanı sıra bıçaklardan oluşan setler de mevcut. Yemek bıçağı 12'li adetlerden oluşan bu setlerde farklı çeşitler bulabilmeniz de mümkün. Siz de bu takımlar arasından ister Jumbo 1300 12'li XL yemek bıçağı takımını isterseniz de 12'li 4200 tereyağı bıçağı takımını tercih edebilirsiniz. Daha pek çok farklı model ve bıçak çeşidi kategorimizde yer alıyor. Tekli bıçak modelleri arasında ise Jumbo 9700 gibi zarif pasta bıçakları, Jumbo 1600 gibi formuyla avucunuzun içine oturan yemek bıçakları ve Jumbo 1003 gibi şıklığıyla göz kamaştıran balık bıçakları yer alıyor. Bu çeşitlere göz atmak ve kendi tarzınıza uygun modelleri kolayca bulabilmek için siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz modelle uyumlu olacak biribirinden şık çatal çeşitlerine göz atmak isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

Devamını Gör