ÇATAL ,KAŞIK ,BIÇAK
HAZIRLAMA & PİŞİRME
KÜÇÜK EV ALETLERİ
EV DEKORASYON
İÇECEK HAZIRLAMA & SUNUM
YEMEK & SOFRA
0 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
0 Sonuç
(0)

Sonuç bulunamadı

Bakır Tava

Yemek pişirmede uzun yıllar boyunca kullanılan bakır tava modelleri mutfakların vazgeçilmez araç gereçleri arasında yer alıyor. Hem geleneksel hem de modern mutfaklara uyum sağlayan bu tavalar, ısı iletkenlikleri sayesinde hızlı bir şekilde yiyecekleriniz hazırlayabilmenize yardımcı oluyor. Şık tasarımları ile mutfağınızda hoş bir görünüm yaratan bu bakır tavalar her alanda size hitap edebiliyor. Bu modelleri daha yakından incelemek için kategorimize göz atabilir, beğendiğiniz modelleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

Bakır Tava Modelleri Ve Özellikleri

Jumbo bakır tava modelleri kategorimiz üzerinde sizleri bekliyor. Mutfakların fonksiyonel ürünleri arasında yer alan bakır tavalar yoğun iş temponuzda yiyecekleri hızlı bir şekilde pişirebilmenize yardımcı oluyor. Antibakteriyel özelliğe sahip olan bakır malzemesi, üzerine bakteri barındırmıyor olup kullanım açısından oldukça sağlıklı. Bu modeller kalaylanmış bakırdan üretiliyor. Böylece pişirilen yemekler sağlıklı bir şekilde sofralarınıza geliyor. Kalaylanmış bakır tavalar yiyeceklerin doğal bir şekilde pişmesine de yardımcı oluyor. Bakır tavalar eğer gerçek bakır ise zaman içerisinde kararma meydana gelebiliyor. Bu bakırın doğasında bulunuyor olup bakırı daha değerli bir hale getiriyor. Çizilmelere karşı dayanıklı bir ürün olmasından dolayı bu tavalarda ister tahta ister metal kaşık kullanabilirsiniz. Tek kulplu modelleri ile karşınıza çıkan bu bakır tava modelleri, yerli üretim olup el işliği ile yapılıyor. Bakır ustaları tarafından özenle dövülerek üretilen bu bakır tava modellerini kullanırken indüksiyon ocaklarda kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Bu ocaklarda kullanıma uygun olmayan bu ürünleri uzun yıllar kullanabilmek için kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılması tavsiye ediliyor. Tüm modelleri kategorimiz üzerinden inceleyerek sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Bakır Tava Kullanım Alanları

Bakır tavalar geniş bir kullanım alanına sahip olup her mutfakta olması gereken ürünler arasında yer alıyor. Birçok farklı yemeği pişirebilmenize yardımcı olan bakır tavalar mutfağınızdaki sağ kolunuz. Bakır tava kullanımı daha çok kızartmalar için bilinse de bu tava modellerini farklı yemeklerde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Örneğin bakır tavanız ile sote yapabilir, et ve sebzeleri eşit sıcaklıkta soteleyebilmeniz için ideal ürünler arasında yer alıyor. Böylece yapmış olduğunuz sote yemeğinin her yeri eşit bir şekilde sotelenmiş oluyor. Bakır tavalar aynı zamanda balık, tavuk veya kırmızı et gibi yiyecekleri ideal sıcaklıklarda pişirebilmenize yardımcı oluyor. Bakırın ısı iletkenliği pişirme süresini hızlandırarak daha homojen bir pişirme sağlıyor. Sos ve omlet yapabilmenize de imkan sağlayan bu tava modelleri, kullanmak istediğiniz yemek çeşidine uygun bir tasarım tercih etmeniz gerekiyor. Kullanım amaçlarınıza göre bakır tava modellerini kategorimiz üzerinden inceleyebilir, size ne uygun olan tavayı sepetinize ekleyerek anında sipariş oluşturabilirsiniz. Dilerseniz Bakır Tencere Seti kategorisi üzerinden tavalarınız ile bir bütün oluşturabileceğiniz tencere modellerine de göz atabilirsiniz.

 

Bakır Tava Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bakır tavalar mutfakların en kullanışlı ürünleri arasında yer alıyor. Sağlıklı ve güzel yemekler yapmak için gerekli olan ürünler arasında olan bakır tavalar arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta yer alıyor. Bunlardan ilki tavaların kalitesi. Uzun ömürlü bir tava tercih etmek hem ekonomik hem de kullanım açasından iyi bir performansa sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bunun yanında, bakırın iç yüzeyinin kaplanmış yani kalaylanmış olduğuna da dikkat etmenizde yarar var. Çünkü bakırın doğrudan yiyecekler ile temas etmemesi, kalaylanmış tavaların kullanılması tercih ediliyor. Bakım seçenekleri de bu tavalarda dikkatli olunması gerekenler arasında. Bu tavalar soğuduktan sonra yıkanması tavsiye ediliyor. Bakır tavalar bulaşık makinesinden ziyade elde yıkanması öneriliyor. Bakır tava fiyatları da dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurlar arasında yer alıyor. Kategorimiz üzerinde her bütçeye uygun bir model bulunuyor olup istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor. Sizde sayfamız üzerinden bu modellere göz atabilirsiniz. Dilerseniz Hazırlama Ve Pişirme Grubu kategorisinden diğer mutfak gereçlerini inceleyebilirsiniz.

Devamını Gör