Tencere Seti
Tek Tencere
Çelik Tencere
Granit Tencere
Döküm Tencere
Tava & Tava Seti
Süt & Sos Tenceresi
Parça Sayısı
2 Parça
3 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
3 Sonuç
Döküm Tencere (3)

Döküm Tencere

Aşçılığınızı konuşturup eşsiz yemekler hazırlayacağınız favori pişirme ürünlerinizi döküm tencereler arasında bulabilirsiniz! Farklı materyal ve tasarım seçenekleri ile de nokta atışı seçim yapmanızı kolaylaştıran döküm tencereler, boyutları ve litreleri itibarıyla da çeşitlilik gösteriyor. Siz de hemen Jumbo'da döküm tencere markaları ve modellerini keşfedebilir, aradığınız tasarımı sepetinize ekleyebilirsiniz.

Döküm Tencere Özellikleri

Öncelikle genel olarak döküm tencereler, demirin eritilmesi esasına dayalı olarak üretildiği için zararlı bileşenler barındırmıyor. Bu nedenle döküm tencere sağlıklı mı merak ediyorsanız bu modeller, güvenle kullanılabilecek tencere çeşitlerinden biri olarak öne çıkıyor. Bu yönüyle yemek hazırlama & pişirme grubu içerisinde insan sağlığı için en uygun modellerden biri döküm tencereler olarak kabul ediliyor. Bunun yanı sıra doğru uygulama ve kullanımlar ile beraber mutfağınız için en kazançlı seçeneklerden biri de yine döküm tencere. Bunun sebebi ise bu modellerin son derece uzun kullanım ömrüne sahip olması. Böylece uzun zaman yeni bir tencere arayışına girmenize gerek kalmayabilir. Döküm tencere özellikleri içerisinde ısıyı uzun süre tutabilme kabiliyeti de öne çıkıyor. Böylece hazırladığınız yemeğin ocağını kapattıktan belli bir süre sonra dahi yemeğiniz ideal sıcaklıkta muhafaza edilebilir. Dahası bu ürünleri ocakta olduğu kadar fırınlarda da kullanmanız mümkün. Soteleme, kızartma, kavurma gibi pek çok pişirme yöntemine uygun olan döküm tencereler, böylece sevdiğiniz metotta yemek hazırlamanıza da olanak tanıyor. İndüksiyon dahil tüm ocaklarda kullanabileceğiniz bu modeller sayesinde yemek hazırlıkları da katbekat kolaylaşıyor.

Döküm Tencere Modelleri

Alüminyum döküm tencereler, bu ürün grubu içerisinde çok popüler. Makarna, çorba ya da et suyu gibi pek çok gıdayı rahatça hazırlamanıza, pişirmenize olanak tanıyan alüminyum döküm tencereler birinci sınıf yapışmaz kaplaması, sıvı süzme için kolaylık sağlayan tahliye delikleri ile de kullanıcı memnuniyetini yakalıyor. Çok az yağ ile ya da hiç yağ kullanmadan yemek hazırlamak isterseniz bu modellere şans verebilirsiniz. Döküm tencere 24 cm x 11 cm boyutundaki bu modellerinin yanı sıra farklı seçenekler de sunuyor. Herhangi bir set üstü ocakta kullanabileceğiniz alüminyum döküm modellerini fırında da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. %100 demir döküm tencereler ise ısıyı eşit miktarda yayma özelliği ile övgü topluyor. Bu sayede yemeklerinizin tüm kısımları aynı miktarda sıcak kalabiliyor ve servis & sunum yaptığınız tüm misafirlerinizi taptaze, sıcacık yemekleriniz ile ağırlayabilirsiniz. Dahası, yemekler kendi suyu ile pişerken böylelikle vitamin, mineral ve lif değerleri de korunuyor. Korozyon dayanımı yüksek olan demir döküm tencereler, uzun ömürlülük standartlarını yeni baştan belirliyor. Ek olarak kaplanan emaye de anti bakteriyel ve kanserojen hiçbir katkı maddesi içermediği için kullanıcı güvenini kazanıyor. Son olarak seramik döküm tencere modelleri hiçbir zararlı madde kalıntısına neden olmadığı için insan sağlığı açısından öne çıkan ürünlerden biri.

Ölçü ve Tasarım

Döküm tencere yorum ve geri bildirimlerinde bu pişirme grubu ürünlerinin ölçüleri, litre cinsinden hacmi de öne çıkıyor. Kategorimizde 3,8 litre ya da 4,2 litre gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Ebat olarak ise 20 cm, 22 cm, 24 cm ya da 28 cm gibi ölçülere sahip farklı modeller var. Derin ya da sığ tencereler arasından bir seçim yaparak ihtiyacınıza uygun olanı sepetinize ekleyebilirsiniz. Son olarak önemli kriterlerden biri de tasarım dili. Siyah, gri, turuncu, kırmızı gibi pek çok renkte görebileceğiniz modeller arasından mutfak dekorasyonunuza uygun olanı seçebilirsiniz. Bunlar içerisinde modern parçalardan biri olarak koyu tonlar öne çıkıyor. Bu minvalde dilerseniz gri ya da siyah döküm tencerelere şans verebilirsiniz. Kapak tasarımında ise şeffaf ve şeffaf olmayan seçenekler var. Yemek pişme durumunu rahatça görebileceğiniz şeffaf kapaklıların yanı sıra iki kat özel boyası ile canlılığını uzun süre koruyan kapaklı modeller de var. Döküm tencere fiyatları ise tüm bunlara göre geniş bir skalada yer alıyor. Dilerseniz, fiyatları filtreleyebilir ya da fırsatlar eşliğinde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Devamını Gör