TENCERE & TAVA
DÜDÜKLÜ TENCERELER
SAHAN & SAHAN SETİ
ÇAYDANLIK & CEZVELER
MUTFAK BIÇAKLARI
Tek Bıçak
Bıçak Seti
Soyma Bıçağı
Şef Bıçağı
Fileto Bıçağı
Dilimleme Bıçağı
Şekillendirme Bıçağı
MUTFAK GEREÇLERİ
Parça Sayısı
1 Parça
5 Parça
6 Parça
24 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
24 Sonuç
MUTFAK BIÇAKLARI (24)
Anneler Günü %50
%5
Anneler Günü %50
%5

Bıçak ve Kesme Tahtaları


Keyifli ve zahmetsiz bir şekilde yemek yapabilmenin en önemli noktalarından biri, doğru bıçak ve kesme tahtası kullanmaktan geçiyor. Pişirmeyi planladığınız ürüne göre arasından seçim yapabileceğiniz bıçak modelleri, birbirinden kullanışlı ve pratik kesme tahtaları ile güçlerini birleşerek yemek yapmayı daha zevkli hale getiriyor. Siz de Jumbo kalitesi ile tüm bıçak ve kesme tahtası modellerini bu kategorimiz üzerinden inceleyerek ihtiyaçlarınıza yönelik bir ürün satın alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Farklı Bıçak Çeşitleri & Modelleri

Söz konusu bıçak seçimi olduğu zaman farklı gıda türlerine uygun farklı form, keskinlik ve uzunlukta bıçak modelleriyle karşılaşmak mümkün. İşin aslına bakarsanız bir bıçak seti satın aldığınızda işinizi görecek tüm bıçak çeşitlerini bu setin içerisinde bulabilir ve rahat edebilirsiniz. Et doğrama bıçağı, şef bıçağı, biftek bıçağı, meyve bıçağı ve soyma bıçağı gibi envaiçeşit işleve yarayan bıçaklarla siz de yemek yapma işleminizi hızlandırabilir ve daha zahmetsiz hale getirebilirsiniz. İlgili ürünler için özel olarak tasarlanan ve hem uzunluk, hem boyut, hem de bıçak formu bakımından ideal şekillerde tüketici beğenisine sunulan bu bıçak türleri, doğru yerde ve doğru zamanda kullanıldığında mutfakta geçirilen zamanı bir hayli kısaltıyor. Siz de Jumbo'nun birbirinden kaliteli bıçak setlerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir alışveriş yapabilir, üstün kalitede bir bıçak kullanmanın getirdiği hisse tanıklık edebilirsiniz.

Doğrama İşlemini Kolaylaştıran Kesme Tahtaları

Yemek yapımında az bıçak kadar önemli olan bir diğer malzeme de kesme tahtaları. Kesme tahtası ahşap, plastik, mermer ve metal gibi farklı malzemelerden üretilerek beğeninize sunuluyor. Jumbo'nun birbirinden şık kesme tahtası modelleri, bir yandan doğrama işlemlerinizi daha keyifli hale getirirken diğer yandan mutfağınıza da benzersiz bir şıklık katıyor. Standart dikdörtgen kesim kesme tahtası formlarının yanı sıra oval, kare ve yuvarlak kesme tahtaları da burada sizi bekliyor. Tarzınızı ve dekorasyon anlayışınızı en iyi şekilde yansıtacak bir ürün bulup kategorimizdeki kesme tahtası fiyatlarını inceleyerek bütçenizle örtüşen bir seçimde bulunmanız mümkün. Suya dayanıklı olması, işlem sırasında tezgahta kaymayacak bir yapıya sahip olması ve ağırlığı ile işinizi kolaylaştırıyor olması, bir kesme tahtası seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörler arasında. Tüm bunları ve çok daha fazlasını tüketicisine sunan Jumbo kesme tahtaları ile yemek yapmak artık bir görev olmaktan çıkıp adeta bir hobiye dönüşüyor.

Gıda Doğrarken Nelere Dikkat Etmeli?

Bıçaklar ve kesme tahtaları, özellikle yemek pişirme sürecinin doğrama aşamasında en çok eforu sarf eden mutfak ürünleri arasında başı çekiyor. Sebze, meyve, et ve daha pek çok farklı ürünü kesme tahtası üzerinde ilgili bıçağı kullanarak doğrayabilir, dilimleyebilir ve pişirmeye hazır hale getirebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli püf noktalar da yok değil. Örneğin doğrama yaparken doğradığınız gıdaya uygun bir bıçak kullanıyor olmanız oldukça elzem hale geliyor. Et doğrama bıçakları, etin sinirli ve lastikli yapısına uygun bir keskinliğe sahip olduğu için diğer tüm bıçak türlerine göre daha kolay bir kullanım vadediyor. Ekmek bıçağı çeşitleri ise tırtıklı kesici yapısı sayesinde ekmeği parçalamadan ve ezmeden, kusursuz bir biçimde dilimleyebiliyor. Daha küçük ve ince bir yapıya sahip olan soyma bıçakları, meyve ve sebze kabukları başta olmak üzere pek çok farklı soyma işleminde kolaylık sağlıyor. Öte yandan soyma işlemini gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanan soyacak çeşitlerinden de yararlanmak mümkün. Gıda doğrarken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da bıçakların keskinliğinin koruması. Bir bıçak bileyici kullanarak bıçaklarınızı periyodik olarak bileyebilir, her yemek pişirme seansı esnasında sizlere kusursuz keskinliği ve sivriliği ile eşlik etmelerini sağlayabilirsiniz.Devamını Gör