Kek Kalıbı & Fırın Kabı
Ezici
Spatula
Limon Sıkacağı
Rende & Dilimleyiciler
Tirbuşon & Açacak
Soyacak
Saklama Kabı
Tek Saklama Kabı
Saklama Kabı Seti
Baharat Öğütücü & Değirmeni
Kaşıklık
Ekmek Kutusu
Hamur Şekillendirici
Çöp Kutusu
Servis Gereçleri
Kesme Tahtası
Süzgeç
Ölçü Kabı
Kavanoz
63 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
63 Sonuç
Saklama Kabı (63)
%-16

Jumbo Saklama Kabı

Yemek hazırlarken, öğün porsiyonlarken ya da mutfağı organize ederken saklama kapları en vazgeçilmez ekipmanlardan oluyor. Envai çeşit saklama kapları modelleri arasından seçim yaparken nasıl bir modele ihtiyacınız olduğuna öncelikli olarak karar verin ve mutfağınız için en kullanışlı olacak alternatifi değerlendirin.

Yemeklerin tazeliğini koruyacak, öğünleri porsiyonlamanızı sağlayacak ve mutfakta çalışırken organize olmanızı kolaylaştıracak saklama kapları vazgeçilmezler arasında olacak.

Saklama Kabı Modelleri

Her mutfağın olmazsa olmazı ve kurtarıcı parçası saklama kaplarının çok çeşitlisi bulabilirsiniz. Satın almadan önce ihtiyaçlarınızı ve nerelerde kullanacağınıza karar vererek seçim yapmalısınız. Kare, dikdörtgen, silindir ya da yuvarlak modeller arasından seçim yaparken hayatınızı en çok kolaylaştıracak modeli tercih etmelisiniz.

Saklama kabı seçerken sadece yemeği muhafaza etmek mi yoksa aynı zamanda ısıtabileceğiniz bir kap mı istediğiniz önemli bir kriter. Cam kapların çoğu fırında ısıtmaya, metal saklama kapları da kısık ateşte ısıtmaya elverişli olabiliyor. Ama plastik kaplar ocakta ya da fırında kullanılamıyor.

İç içe geçebilen saklama kabı modelleri her mutfak için harika birer alternatif. Kullanılmadığı zaman yer tasarrufu yapılabilmesi sayesinde büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Üst üste istiflendiğinde ise kayma ihtimali minimuma düşüyor. Az yer tutan saklama kabına ihtiyacınız varsa yüksek silindir modelleri de değerlendirmeye alın.

Cam Saklama Kapları

Cam saklama kapları sağlık açısından tartışmasız ve her zaman için güvenilir bir seçim. Eğer sadece evde kullanacaksanız ve sofra sunumunda da yer verecekseniz tercihiniz cam modeller olsun. Cam kapların çoğu da kapaksız bir şekilde fırında yemek ısıtmaya ve bulaşık makinesinde yıkamaya elverişli oluyor, bu da ona büyük bir artı katıyor.

Plastik Saklama Kapları

Taşımaya elverişli saklama kabı arıyorsanız plastik modellere yönelmelisiniz. Kolay kırılmadığı için de sık sık taşımaya uygun oluyor. Plastikleri alırken mutlaka gıda ile temasa uygun ve kimyasında BPA gibi zararlı madde bulunmayan modeller seçmek gerekiyor. Plastik saklama kaplarının bulaşık makinesinde yıkanması ise önerilmiyor.

Eğer buzlukta muhafaza edeceğiniz gıdalar için saklama kabı alacaksanız dondurulmaya uygun ve hafifçe eğilebilen malzemesi olan plastik modellerden seçim yapmalısınız. Bu sayede donuk gıdayı kolayca kabından çıkarılabiliyor ve saklama kabı tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Metal Saklama Kapları

Modern mutfaklarda sıkça tercih edilen saklama kabı modellerinden biri de metal olanlar. Hem yemek hazırlamaya hem de saklamaya elverişli olan metal kaplar uzun süre kullanmak için de elverişli. Kısık ateşte yemek hazırlamaya imkan tanıması da avantajlı yönlerinden bir tanesi.

Saklama Kabı Şekilleri

Yuvarlak, kare, dikdörtgen, silindir şeklindeki saklama kaplarının ne kadar yer kaplayacağına göre karar verilebilir. Kiler için maksimum uzunlukta kaplar seçerseniz kullanım açısından büyük avantaj elde edebilirsiniz. Buzluk ve buzdolabında dikdörtgen şekilli kaplar daha az yer kaplar. Eğer bir yerde üst üste istifleyecekseniz kapağının üst kenarlarında hafif yükseklik olmasına dikkat edin. Bu sayede kapların sabit durmasını sağlar ve kaza olasılığını düşürmüş olursunuz.

Saklama Kabı Kapakları

İçerisindeki gıdanın uzun süre dayanması, saklama kabının kapağına ve ne kadar sıkı lastiği olduğuna bağlı. Dışarıdaki havayı içeriye sızdırmayan kapaklar sayesinde yemeklerin ömrü uzuyor ve bozulmadan günlerce kalabiliyorlar. Kenarında kilit bulunan kapaklar sabitleme görevi gördüğü için hava sızdırmama konusunda daha iyi sonuç veriyor. Üzerinde havayı tahliye eden vakumlu kapaklar gıdaların ömrünü daha da uzatan modellerden.

Saklama Kaplarıyla Organize Olun

Yemek hazırlamayı hızlandıran, yemeklerin ömrünü uzatan saklama kaplarının bir özelliği de organize olmayı kolaylaştırması. Özellikle şeffaf olan saklama kaplarını buzdolabını düzenlemek için kullandığınızda dünya için probleme dönüşen gıda israfını da engelleyebilirsiniz.

Tezgah üzerinde yer alan ve her zaman elinizin altında olmasını istediklerinizi saklama kaplarında muhafaza edebilirsiniz. Saklayacağınız gıdaların ömrünü uzatmak için kapağındaki vakum mekanizması olan saklama kabı modellerine göz atın. İçerisine istediğiniz gıdayı koyduktan sonra içerisindeki havayı tahliye edebilen vakumlu modeller yiyeceklerin ömrünü uzatıyor ve taze kalmalarını sağlıyor.

Devamını Gör