BARDAK & BARDAK TAKIMLARI
ÇİFT CİDARLI ÜRÜNLER
ÇAY & KAHVE FİNCAN TAKIMI
MUG & KUPALAR
SÜRAHİ & KARAF
TERMOSLAR
KAHVE & DEMLEME EKİPMANLARI
KOKTEYL & BAR MALZEMELERİ
Kokteyl Kaşığı
Buz Kovası
Shaker
Kokteyl Bardağı
Bar Aksesuarları
2 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
2 Sonuç
Shaker (2)

SHAKER

Shaker

Evde göz alıcı içecekler hazırlamak isteyenler için en şık shaker modelleri sayfamızda yer alıyor. Bar ekipmanları arasında olmazsa olmaz olarak kabul edilen shaker'lar, içecekleri homojen bir şekilde karıştırmak ve tüm lezzetlerin birbirine geçmesini sağlamak için kullanılıyor. Siz de standart tatlardan sıkıldıysanız ve evde birbirinden farklı tarifleri denemeye hazırsanız aradığınız kullanışlı shaker çeşitlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Shaker'lar Ne işe Yarıyor?

Karıştırıcı olarak da bilinen shaker çeşitleri içecek hazırlamak için kullanılıyor. Birbirinden lezzetli kokteyller hazırlayabileceğiniz bu ürünlerin içerisinde her tür içeceği karıştırabilirsiniz. Ayrıca shaker'lar yalnızca sıvı ürünleri birbirine karıştırmakla kalmıyor. Sıvılarla karıştırmak istediğiniz toz malzemeler için de bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Tozların tortu bırakmadan sıvılarla karışabilmesi için böylesine pratik bir ürünün evde bulunması bir hayli avantaj sağlıyor. Shaker'lar, sporcuların da sık sık kullandığı ürünlerin başında geliyor. Siz de spor aktiviteleriyle ilgileniyor ve vücudunuzu takviye besinler ile desteklemek istiyorsanız protein tozlarını veya kas oluşumunu destekleyen takviyeleri, içecekler ile karıştırırken shaker kullanabilirsiniz. Mutfağınızdaki her tür malzemeyi karıştırmak için faydalanabileceğiniz bir shaker bardağı seçerek eğlenceli içecekler hazırlayabilirsiniz.

Jumbo Shaker Çeşitleri

Farklı tarifler denemeye ilgi duyuyorsanız Jumbo shaker metal çeşitleri ile birkaç yenilik denemenin tam zamanı! Bu ürünler çelikten üretildiği için uzun süre dayanıklılık gösteriyor ve içeceklerinizin tadını da etkilemiyor. Sağlıklı bir materyal olan çelik, çizilme ve darbelere karşı da dayanıklılık gösteriyor. Böylece siz de buzlu karışımlar hazırlarken shaker'ı rahatlıkla çalkalayabilirsiniz. Ayrıca bu malzemelerin temizliği de bir hayli kolay. Siz de ister uzun saplı şişe temizleme fırçalarından yardım alabilirsiniz isterseniz de su ve az miktarda bulaşık deterjanını çalkalayarak shaker'ın içerisini temizleyebilirsiniz. Bir kere farklı tariflerin dünyasına daldığınızda shaker'ı sürekli kullanmak isteyeceksiniz. Hayal gücünüzle seçenekleri zenginleştirerek bambaşka tatlar ortaya çıkarabilirsiniz. Sunumlarınızı çeşitlendirmek içinse bar aksesuarlarından yararlanabilirsiniz. Bu ürünler arasında, meyveleri ve taneli malzemeleri ezmek için bir bar tokmağına sahip olmanızda fayda var. Ayrıca buz kovası, tirbuşon, bar süzgeci ve havalandırma gereçleri ile bu deneyimi bir ileri adıma taşıyabilirsiniz.

En Sık Kullanılan Shaker Modelleri

Shaker modelleri farklı amaçlarla kullanılabildiği için bu modeller arasında da farklılıklar ortaya çıkabiliyor. Sporcu shaker'ından sonra en sık kullanılan çeşitler bar shaker'ları oluyor. Bu ürünler, aynı zamanda kokteyl shaker'ı olarak da biliyor. Paslanmaz malzemeden üretilen genellikle üç farklı parçadan oluşuyor. Kapağı güzelce kapanabildiği için yoğun çalkalama gerektiren içecekler için bar shaker'ları son derece doğru bir tercih. Eğer bir bar shaker'ına sahipseniz taze otlardan ve meyvelerden de rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yoğun çalkalamanın etkisiyle bu tür meyveler ve bitkiler ezilerek özünü içeceğe geçiriyor. Sıvının koyulduğu hazne ve kapağın arasında bir de süzgeç yer alıyor. Bu ürün, kullandığınız taneli meyve, tohum ve bitkilerin içeceğe geçmemesi için oldukça pratik. Fakat bu tür ürün çeşitlerini tercih ederken kapağın doğru bir şekilde kapanıp kapanmadığına ve sızdırıp sızdırmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Ürünler arasında karşınıza çıkabilecek bir diğer çeşit ise baston shaker. Bu çeşitler alt ve üst hazne olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Genellikle bir taraf paslanmaz çelikten üretilirken diğer tarafta cam veya plastik kullanılıyor. Paslanmaz parçanın içerisine geçen cam ya da plastik malzeme, ürünün ağzının tamamen kapanmasını sağlıyor. Eğer bu tür ürünlerde tortusu bulunan içecekleri de kullanmak istiyorsanız bir bar süzgeci de edinmenizde fayda var. Siz de hemen sayfamızdan shaker fiyatlarına göz atabilir ve ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Devamını Gör