DOĞRAMA & KARIŞTIRMA
KAHVE MAKİNESİ
Espresso Kahve Makinesi
Filtre Kahve Makinesi
Kapsül Kahve Makinesi
Türk Kahvesi Makinesi
Süt Köpürtücü
KETTLE, SU ISITICI
ÇAY MAKİNESİ
ELEKTRİKLİ PİŞİRME ALETLERİ
MEYVE SIKACAĞI
26 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
26 Sonuç
KAHVE MAKİNESİ (26)

KAHVE MAKİNESİ

Kahve Makinesi

Günün en keyifli saatlerine eşlik eden kahvenin birbirinden lezzetli hallerini hazırlamak için farklı kahve makinesi çeşitleri bulunuyor. Sertlik seviyeleri değişiklik gösteren bu kahve çeşitleri farklı zevklere hitap ediyor. Filtre kahveden espresso'ya, Türk kahvesinden cappuccino'ya her tür kahve çeşidini hazırlayabileceğiniz makineler kategorimizde yer alıyor. Siz de mutfakta gözleri kendine çekecek şık tasarımlı ürün çeşitlerini incelemek için hemen sayfamıza göz atabilirsiniz.

Espresso Kahve Makineleri

İtalya'nın meşhur kahvesi espresso, kahve makineleri sayesinde evinize kadar giriyor. Küçük bardaklarda içilen bu kahve çeşidinde, koyu renkli ve iyi kavrulmuş kahve çekirdekleri kullanılıyor. Tadı son derece yoğun olan bu kahve, espresso kahve makinesi sayesinde dakikalar içerisinde hazırlanabiliyor. Siz de güne zinde başlamak ve gün içerisinde kendinize enerji katmak için bu makinelerden birini edinebilirsiniz. Ayrıca farklı kahve çeşitlerinden hoşlanıyorsanız yeni tarifler denemek için ihtiyacınız olan tek şey bir espresso makinesi. Birçok kahve tarifinin içerisindeki temel malzeme olan espresso sayesinde siz de evinizin konforunda lezzetli kahve çeşitleri hazırlayabilirsiniz. Americano, latte, macchiato, flat white, frappe ve cappuccino gibi en bilinen kahve çeşitlerini bu makine ile hazırlamak oldukça kolay. Tariflerde kullanacağız süt içinse köpürtme çubuğu bulunan ürünleri tercih etmenizde fayda var. Böylece harici bir süt köpürtme ürününe gerek kalmadan kahvenizi pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kahve çekirdeği öğütme özelliği bulunan espresso kahve makinesi çeşitleri her zaman taze tatlarla sizi buluşturuyor. Bu tür özelliklere sahip makineler sayesinde siz de evde kahve hazırlamanın ve içmenin keyfini artırabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Modelleri

Espresso kahve çeşitlerine göre çok daha yumuşak bir içimi olan filtre kahveler farklı yöntemlerle hazırlanabiliyor. Bunun için french press, moka pot ve kahve makinesi çeşitleri kullanılabiliyor. Her bir makine için kahve çekirdeklerinin farklı kalınlıklarda öğütülmesi gerekiyor ve demleme aşamaları farklılık gösteriyor. En pratik yöntemlerden birini sunan filtre kahve makineleri, farklı sertlik derecelerinde kahveler hazırlayabilmenize imkan tanıyor. Filtre kahve makinesini diğer yöntemlerden ayıran özelliği ise fazla miktarda kahve demleyebilme kapasitesi oluyor. Bu nedenle iş yerlerinin ve kalabalık evlerin vazgeçilmezi haline gelen filtre kahve makineleri oldukça seviliyor. Farklı markaların modellerinde çeşitli özellikler bulunuyor. Kahve makinesi fiyatlarına da yansıyan bu özelliklere göz atarken çeşitler arasında kaybolmamak için ihtiyaçlarınıza odaklanabilirsiniz. Bu makinelerde yer alan en kullanışlı özelliklerden biri de sıcak tutma düğmesi. Filtre kahveler fazla miktarda hazırlandığı için hızlı tüketilmediği durumda çabuk soğuyabiliyor. Bu sebeple siz de sıcak tutma özelliği gibi makinelerin kullanışlı yanlarına odaklanarak kendinize en uygun olan modeli bulabilirsiniz.

Türk Kahvesi Makinesi Çeşitleri

Zaman içerisinde birçok kahve çeşidi popülerlik kazansa da Türk kahvesi her zaman kültürümüzdeki yerini korumayı başarıyor. Nesiller boyu sevilerek içilen bu kahve çeşidine yönelik de pek çok ürün geliştiriliyor. Global markalarından dahi el attığı Türk kahvesi makinelerinde öne çıkan bazı modeller bulunuyor. Bunlardan biri de Karaca Hüp kahve makinesi. Türk kahvesinin her türlü halini hazırlayabilmenize yardımcı olan bu makine, kullanıcılardan da tam not alıyor. Geleneksel özelliklerle yenilikçi çizgiyi birleştiren bu kahve makinesinde sütlü Türk kahvesinden közde Türk kahvesine, sütlü kahve çeşitlerinden sıcak çikolataya kadar pek çok farklı ürün hazırlayabilmeniz mümkün. Otomatik ısı ayarı bulunan makine, kahvenizi yakmadan ideal ısıda hazırlıyor. Taşma önleyici sistemi ise mutfağınızda istenmeyen kazalar yaşanmasını engelliyor. Tek seferde 5 fincan kahveyi hazırlayabileceğiniz bu Türk kahve makinesi ile dilerseniz 2 adet double kahve de servis edebilirsiniz. Damak tadınıza hitap edecek birbirinden farklı kahveleri hazırlayabileceğiniz makine çeşitlerine sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz. Bu makinelerin özelliklerini keşfetmek için siz de hemen kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Devamını Gör