Kaşık
Çatal
Bıçak
Yemek Bıçağı
Balık Bıçağı
Tatlı & Pasta Bıçağı
Ordövr Bıçağı
Parça Sayısı
1 Parça
9 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
9 Sonuç
Balık Bıçağı (9)
%17
%48
%22
%22

Balık Bıçağı

Mutfakların ve sofranın vazgeçilmez parçalarından olan bıçaklar bu sefer balık bıçağı ile karşınıza çıkıyor. Yemek sofralarında kullanıma uygun olan bu bıçak modelleri uzun, keskin bir yapıya sahip. Normal yemek bıçağı modellerinden farklı bir tasarıma sahip olan bu modeller, balığın kılçık, deri ve etlerini kesmek için kullanılıyor. Tasarımlarına göre boyutları da farklılaşan bu modeller pek çok zevke hitap edebiliyor. Jumbo üzerinden ulaşabileceğiniz bu modelleri inceleyebilir, beğendiğiniz modeli sipariş verebilirsiniz.

 

Balık Bıçağı Modelleri

Geniş bir model yelpazesine sahip olan balık bıçağı modellerini yemek sofralarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yemek bıçaklarında farklı olarak tasarlanan bu bıçak modelleri çıkıntılı bir uca sahip. Sivri ucu altında yer alan çukurlu alan sayesinde balığın kılçığını ve derisini kolay bir şekilde ayırmanıza yardımcı oluyor. Böylece balığın ince ve hassas etine zarar vermeden kılçık ve derisinden ayırabiliyorsunuz. Bu modeller yalnızca balık servislerine kullanılıyor. Bu modellerin bir özelliği de çift taraflı kesim yapabilmesi. Böylece bıçağın her iki yönü de kullanabilirsiniz. Kategorimiz üzerinde bu modellere ulaşabilmeniz de mümkün. Balık bıçağı çeşitleri gümüş renginde olup paslanmaz çelikten üretiyor. Uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olan bu bıçak çeşitleri tasarımlarına göre birbirlerinden farklılaşıyor. Tüm modeller aynı renk olsa da mat ve parlaklıklarına bağlı olarak birbirlerinden ayrılabiliyor. Boyut olarak da tasarımlarına bağlı olarak farklı ölçülerde bulunan balık yeme bıçağı çeşitleri sizlere sofralarınıza kolaylık sağlıyor. Bu bıçak çeşitleri kategorimiz üzerinden inceleyebilir, beğendiğiniz modelleri sepete ekleyebilirsiniz.

 

Balık Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balık bıçağı alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta yer alıyor. Bunlardan ilki bıçağın sizin için uygun boyutlarda olması. Diğer yemek ya da mutfak bıçaklarına göre uzun ve ince bir yapıya sahip olan bu modeller, genel bir balık ortalamasına uygun boyutlarda tercih edilmesi gerekiyor. Bıçağın keskinliği de bu noktada dikkat edilecekler arasında. Derisi kalın veya sert kabuklu bir balığı kesmek ya da derisini ayırmak için bıçağın keskin olması gerekiyor. Aynı zamanda keskin bir balık bıçağı da balığa zarar vermeden kesilmesini sağlıyor. Bunun yanında bıçağın malzemesi de önemli. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir model ve malzeme tercih etmek bütçe ve zaman açısından da önemli. Bunun için daha çok paslanmaz çelik modellerin tercih edilmesi öneriliyor. Jumbo balık bıçağı modelleri, çelikten üretiliyor olup bu niteliği karşılayabiliyor. Balık bıçağı tercih ederken onun temizlik ve bakımı da önemli noktalar arasında yer alıyor. Uygun koşullarda saklanması da bu noktada önemli. Kategorimiz üzerinde yer alan balık bıçağı modelleri bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olup temizlik açından kolaylık sağlıyor. Siz de tüm bu unsurlara dikkat ederek sayfamız üzerinde yer alan balık bıçak seti veya tekli modeller arasından seçim yapabilir ve dilediğinizi sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

Her Bütçeye Uygun Balık Bıçağı Fiyatları

Balık bıçakları fonksiyonel kullanımları ile pek çok tüketici tarafından tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Balık tüketimine özel olarak üretilen bu modeller, adetler halinde ya da 12'li set şekillinde satılıyor. Balık bıçağının modeline göre değişen bu durum kişisel tercihlere bağlı olarak şekilleniyor. Kaliteli malzemeden üretilen bu modeller uzun yıllar boyunca yemek sofralarında sizlere eşlik edebiliyor. Balık bıçakları tasarımları, bıçak üzerinde yer alan desenler gibi etkenlere bağlı olarak fiyat farklılıklarına sahip. Balık bıçağı fiyatları genel anlamlarda pek çok bütçeye uygun olup tercih edilmeyi bekliyor. Siz de kategorimiz üzerinden bütçenize uygun bu modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Setlerden yararlanabilir, dilerseniz de beğendiğiniz tekli modellerden kendiniz bir set oluşturabilirsiniz. Tüm bunların yanında bu modelleri Çatal Kaşık Bıçak kategorisi üzerinden diğer sofra gereçleri ile de tamamlayabilirsiniz.

Devamını Gör