DOĞRAMA & KARIŞTIRMA
KAHVE MAKİNESİ
Espresso Kahve Makinesi
Filtre Kahve Makinesi
Kapsül Kahve Makinesi
Türk Kahvesi Makinesi
Süt Köpürtücü
KETTLE, SU ISITICI
ÇAY MAKİNESİ
ELEKTRİKLİ PİŞİRME ALETLERİ
MEYVE SIKACAĞI
4 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
4 Sonuç
Espresso Kahve Makinesi (4)

ESPRESSO MAKİNESİ

Espresso Kahve Makinesi

Sert kahve çeşitlerinden biri olan espresso’yu evinizde kolayca hazırlayabilmeniz için birbirinden pratik espresso kahve makinesi çeşitleri mevcut. Kendinizi bir barista gibi ustaca kahve hazırlarken bulacağınız bu makineler sayesinde evde kahve keyfini bir üst adıma taşıyabilirsiniz. Üstelik kahvenizi hazırlarken sıcak süt ve şurup çeşitlerinden faydalanarak farklı lezzetler de deneyebilirsiniz. Bir espresso makinesinden beklediğiniz tüm özellikleri size sunan ürünle tanışmak için hemen kategorimize göz atabilirsiniz.

Espresso Makinesiyle Hazırlanan Lezzetli Kahveler

Evde hazırladığınız kahvelerin dışarıdakilere göre çok daha hafif bir tada sahip olmasının sebebi çoğu zaman kullandığınız makine olabiliyor. Bunun yanı sıra doğru kahve seçimi ve suyun doğru sıcaklıkta olması gibi faktörler de kahvenizin tadını önemli ölçüde etkileyebiliyor. Bu küçük ayrıntılara dikkat ederek daha lezzetli kahveler hazırlayabilmeniz mümkün oluyor. Fakat sizi bunca zahmetten kurtarmak için kahvenizi tam olması gerektiği gibi hazırlayan espresso makinesi çeşitleri bulunuyor. Bu tür makineler sayesinde ev ortamında yoğun tada sahip kahveleri hazırlayabilmeniz mümkün oluyor. Bu noktada dikkat edebileceğiniz tek unsur, kullanacağınız kahvenin espresso makinesine uygun olması. Türk kahvesinden biraz daha kalın olan espresso kahvesi ile istediğiniz tarifi kolayca hazırlayabilirsiniz. Bu kahve çeşitleri arasında latte, americano, fat white ve cappuccino gibi popüler tarifler de yer alıyor. Espresso ile hazırlanan bu çeşitler için yalnızca farklı miktarda sıcak su veya süt ilaveleri yapmanız yeterli. Dilerseniz çikolata sosu, vanilya şurubu ve krema gibi ekstra ürünlerle de bu kahveleri çok daha eğlenceli hale getirebilmeniz mümkün.

Her Zevke Hitap Eden Espresso Makinesi Modelleri

Espresso makinelerini genel hatlarıyla ikiye ayıracak olursak bir tarafa tamamen otomatik modelleri, diğer tarafa ise ölçüm ve düzleştirme aparatı bulunan manuel modelleri koyabiliriz. Bu iki makine çeşidi de farklı zevklere hitap ettiğinden birini diğerinin önüne koyabilmek pek de mümkün değil. Eğer kahve hazırlama aşamalarıyla fazlaca ilgileniyor ve bu süreçlere dahil olmak istiyorsanız manuel modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Espresso makinesi ev tipi modellerinde sıklıkla rastlanan otomatik modelleri ise pratiklik açısından tercih edebilirsiniz. Bu iki farklı çeşitle de birbirinden lezzetli kahveler hazırlayabilmeniz mümkün. Manuel modellerde öne çıkan Smeg Ecf01bleu kahve makineleri espresso da sevilen ürünlerden biri. Sıcak su fonksiyonu bulunan bu makine aynı anda 2 fincan kahve hazırlayabilmenize imkan tanıyor. Alt bölümünde yer alan damlama tepsisi ise yaşanabilecek ufak kazaları önleme açısından son derece kullanışlı. Ürünün yan tarafında yer alan buhar çubuğu sayesinde tek bir makineyle süt köpürtebilir ve ısıtabilirsiniz. Siz de evinizin rahatlığında profesyonelce kahve hazırlamak için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Birbirinden Şık Espresso Makinesi Çeşitleri

Espresso makinelerinin farklı çeşitleri bulunuyor. Bunlardan biri de moka pot olarak bilinen ürünler. Ocak üzerinde kullanılan bu kahve makineleri, diğer yöntemlerden farklı olarak kahveyi aşağıdan yukarı doğru demliyor. En alt hazneden yer alan su, sıcaklığın yarattığı basınçla yükseliyor ve orta bölümdeki filtreden geçerek üst bölümdeki hazneye doluyor. Geçmişten günümüze kullanılagelen bu ürünlerin farklı tasarımlara sahip modern versiyonları da mavcut. Siz de yoğun kıvamlı kahveler hazırlayabilmenize yardımcı olan moka pot çeşitlerinden birine sahip olmak istiyorsanız kategorimizdeki 4 fincan kapasiteli Gefu espresso yapıcı GF.16150 modeline göz atabilirsiniz. Evde hazırladığınız kahvelerin aromasını artırmak için taze öğütülmüş kahvelerden de faydalanabilirsiniz. Bu öğütme işlemini gerçekleştirebileceğiniz harici makineler olduğu gibi kahve öğütme özelliğine sahip espresso makineleri de mevcut. Smeg BCC02BLMEU otomatik espresso kahve makinesi de bu çeşitlerden biri. İçerisinde bulunan hazneye yalnızca kahve çekirdeklerini dökmeniz yeterli. O sizin yerinize çekirdekleri öğütüyor ve suyu ısıtarak kahvenizi demliyor. Ayrıca süt köpürtme çubuğu sayesinde de lezzetli kahve alternatifleri deneyebilmenize imkan tanıyor. Her seferinde aynı kalitede kahve içebilmek için siz de bu espresso makinesi çeşitlerine göz atabilirsiniz. Kategorimizde yer alan espresso makinesi fiyatlarını ve çeşitlerini inceleyerek kendinize en uygun olan ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Devamını Gör