BARDAK & BARDAK TAKIMLARI
ÇİFT CİDARLI ÜRÜNLER
ÇAY & KAHVE FİNCAN TAKIMI
MUG & KUPALAR
SÜRAHİ & KARAF
TERMOSLAR
KAHVE & DEMLEME EKİPMANLARI
Chemex
French Press
Mocha Pot, Kahve Potu
Kahve Değirmeni
Süt Potu
KOKTEYL & BAR MALZEMELERİ
Parça Sayısı
1 Parça
2 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
2 Sonuç
Süt Potu (2)

SÜT POTU

Süt Potu

Sütlü içecek tariflerine pratiklik kazandıran süt potu çeşitleri bu kategoride! Metal süt potu çeşitlerinden dereceli modellere, şekerlik bulunan setlerden manuel köpürtme aparatı bulunan süt potlarına kadar aradığınız tüm çeşitler bu sayfada. Siz de kullanım kolaylığı ve tarz bakımından zevklerinize en uygun çeşidi bulmak için hemen kategorimize göz atabilirsiniz.

Kullanışlı Süt Potu Çeşitleri

Genellikle metal malzemeden üretilen süt potu çeşitleri, barista malzemeleri arasında en çok kullanılan ürünlerden biri. Bu tür metal ürünler sürekli suyla temas ettiği için kaliteli malzemelerden üretilmesi de oldukça önemli. Jumbo'dan satın alacağınız çelik süt potu çeşitleri paslanmaz malzemeden üretildiği için hem uzun süre dayanıklılık gösteriyor hem de hava ve su ile temas ettiğinde oksitlenme sorunu oluşmuyor. Yalnızca metalden üretilen düz modellerin dışında süt ısıtma işlemini kolaylaştıran termometreli çeşitler de mevcut. Özellikle profesyonel kullanımlarda sütün doğru sıcaklığa getirilebilmesi bir hayli önemli. Hazırlayacağınız içeceklerde en mükemmel tadı yakalamak ve tarifleri bire bir uygulayabilmek için siz de dereceli süt potu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu tür ürünler genellikle basınçlı sıcak su buharı çıkışı bulunan kahve makineleriyle kullanılıyor. Fakat bu tür bir cihaz olmadan da süt köpürtme işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkün. Manuel bir şekilde sütü çalkalayabilmenizi sağlayan bu köpürtücülerin alt bölümü süt potuna benziyor fakat ağız kısmında bir kapak sistemi ve üzerinde de bir piston yer alıyor. Bu pistonu aşağı yukarı hareket ettirerek kolayca köpük oluşmasını sağlayabilirsiniz. Çalışma prensibi olarak french press'i anımsatan bu ürünlerde french press'ten farklı olarak iki adet filtre yer alıyor ve kısa sürede çok daha fazla köpük oluşmasını sağlıyor.

Kahve Yapma Deneyiminizi Bir Üst Noktaya Taşıyın

Doğru malzemelere sahip olduğunuzda evde kahve yapma deneyiminde oldukça tatmin edici sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Doğru malzemeler olmadan evde kahve hazırlamaya çalıştığınızda ortaya çıkan ürünün dışarıda satın aldığınızdan çok daha farklı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat iyi bir kahve, doğru ürünler ve püf noktaları ile dışarıda içtiklerinizden çok daha lezzetli kahveler hazırlayabilirsiniz. Sade kahve demleme süreciyle başlayan bu deneyim, farklı lezzetleri deneme isteğini de ortaya çıkarıyor. Pek çok farklı tarifin içerisinde süt geçtiği için lezzetli ve kıvamında hazırlanmış bir süt, kahvenize bambaşka bir etki getirebiliyor. Bu aşamada siz de öncelikle süt potu küçük çeşitleriyle başlayıp daha sonra büyük çeşitlere geçiş yapabilirsiniz. Bu tür ürünler kahvenizin yanmaması ve sütün kahveyle mükemmel bir uyum yakalayabilmesi için sıcaklık derecesini takip edebilmenizi sağlıyor. Eğer evinizde geniş özelliklere sahip bir kahve makinesi bulunmuyorsa tercihinizi piston sistemiyle kahve köpürten süt potu çeşitlerinden yana da kullanabilirsiniz. Sayfamızdaki her ihtiyaca uygun çeşitler arasından kendinize uygun bir süt ısıtma potunu kolayca bulabilirsiniz.

Süt Potu Nasıl Kullanılır?

Evde latte, mocha, salep ve sıcak çikolata gibi tarifleri zirveye taşımak için kıvamlı sıcak süte ihtiyacınız var. İçeceklerin hem sunumunu hem de içimini bir üst adıma taşıyan bu süt formuna süt potu ile sahip olabilirsiniz. Kahve makinesinin buhar çubuğu ile kullanacağınız bu ürünlerin içerisine öncelikle kullanacağınız miktarda sütü eklemeniz gerekiyor. Daha sonra buhar çubuğunu açıp içerisinde biriken suyu dışarıya atmasını sağlamalısınız. Bir sonraki adımda ise barista süt potu olarak da adlandırılan potunuzun içerisine buhar çubuğunu daldırmanız gerekiyor. Bu aşamadan süt potunu eğimli tutmanız önemli. Süt, buhar çubuğunun çevresinde dönecek şekilde eğimi ayarladıktan sonra bir iki dakika beklemeniz gerekiyor. Saha sonra yüksek buhar basıncıyla kremalaşan sütünüzü kenara alıp ıslak buhar çubuğunu silebilirsiniz. Son adımda sütü yavaşça dökerek bardağa alabilirsiniz. Kolay bir kullanıma sahip olan bu çeşitler sayesinde siz de kendinize ve sevdiklerinize özel lezzetler hazırlayabilirsiniz. Hadi, siz de birbirinden şık çeşitleri incelemek ve avantajlı süt potu fiyatlarını değerlendirmek için vakit kaybetmeden sayfamıza göz atın!

Devamını Gör