BARDAK & BARDAK TAKIMLARI
ÇİFT CİDARLI ÜRÜNLER
ÇAY & KAHVE FİNCAN TAKIMI
MUG & KUPALAR
SÜRAHİ & KARAF
TERMOSLAR
KAHVE & DEMLEME EKİPMANLARI
Chemex
French Press
Mocha Pot, Kahve Potu
Kahve Değirmeni
Süt Potu
KOKTEYL & BAR MALZEMELERİ
1 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
1 Sonuç
Mocha Pot, Kahve Potu (1)
%50 İndirim
%20

KAHVE POTU

Kahve Potu

Kahve potu olarak adlandırılan ürün çeşitlerinin birden fazla çeşidi bulunuyor. Bunlardan ilki, kahveyi demledikten sonra servis için kullanabileceğiniz potlar. Bir diğer çeşit ise ocak üzerinde farklı bir kahve demleme tekniği uygulayabileceğiniz moka pot çeşitleri. Farklı ihtiyaçlara ve kullanım tarzlarına göre çeşitlenen bu ürünleri incelemek için siz de hemen sayfamızdaki yer alan ürünlere göz atabilir ve ihtiyaçlarınıza uyacak modelleri inceleyebilirsiniz.

Servislik Kahve Potları

Servis için kullanılan kahve potları, genellikle porselen malzemeden üretiliyor. Misafirlerinize kahve ikram ederken şık bir sunum hazırlamak için siz de bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bir sürahi formuna sahip olan kahve potları, kapaklı yapısı sayesinde ısıyı içerisinde muhafaza edebiliyor. Servis edene kadar kahvenizin sıcak kalabilmesini sağlayan bu ürünler işlevsel olduğu kadar etkileyici bir görünüme de sahip. Diğer sofra ürünleriyle uyumlu bir görüntü yakalayabilecek çeşitleri tercih etmeye özen göstererek siz de kahve potunuzu porselen takımlarınızın bir parçası gibi kullanabilirsiniz. Diğer yandan kahve potlarının köşeli ve yuvarlak hatlara sahip çeşitleri de mevcut. Bu çeşitler arasında seçim yaparken yemek takımı ve servis tabağı fodellerinin şekline ve tarzına dikkat etmenizde de fayda var. Kahvenin yanında çıkaracağınız tatlılar ve atıştırmalıklar için görsel anlamda akıcılığı sağlama konusunda bu ayrıntılar oldukça önemli.

Moka Pot Çeşitleri

Kahve demlemek için kullanılan moka pot çeşitleri evde kullanabileceğiniz pratik kahve yöntemlerinden birini sunuyor. İtalyanlar tarafından kullanılmaya başlayan kahve moka potunun yıllar içerisinde tüm dünyaya yayılması ve kahveseverlerin en sevdiği ürünlerden biri haline gelmesinde ürünün pratikliği ve lezzetli kahve demleme becerisi so derece etkili. Eğer siz de kaliteli kahve demleme yöntemlerine ilgi duyuyorsanız sayfamızdaki moka pot çeşitlerine deneyebilirsiniz. Alt hazneye koyulan suyu, sıcaklığın etkisiyle üst hazneye ileten bu ürünler kahvenin zengin aromasını da ortaya çıkarmayı başarıyor. Moka pot satın alırken belirtilen fincan sayısına göre tercih yapabilirsiniz. Fakat bu ürünler ile hazırlanan kahveler genellikle espresso bardağında içildiği için fincan boyutları da bir hayli küçük. Siz de ürün açıklamasında belirtilen sayıyı Türk kahvesi fincanlarını göz önünde bulundurarak değerlendirebilirsiniz. Eğer büyük kupa bardaklarla kahvenizi içecekseniz de tek kişilik kullanımlar için 2-4 fincan kapasitesindeki çeşitleri tercih etmenizde fayda var.

Kahve Potu Fiyatları

Moka pot fiyatları ürünlerin farklı özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bu ürünleri tercih ederken ilk dikkat etmeniz gereken şey ise boyutları oluyor. Tek kişilik kullanımlardan 2, 3 ve 4 kişilik kullanımlara kadar pek çok farklı kahve potu modeli sayfamızda yer alıyor. Günlük kullanımlarınızda veya misafir sunumlarında kullanabileceğiniz kahve potu modelleri fiyat olarak da farklı aralıklarda bulunabiliyor. Bu konuda etkili olan bir diğer unsur ise üründe kullanılan malzeme. Ocak üstü moka pot modelleri genellikle çelik malzemeden üretiliyor. Servislik kahve potu çeşitlerinde ise porselen malzeme sık sık kullanılıyor. Moka pot çelikten üretildiğinde bu ürünlerin ısıya ve suya uzun süre dayanıklı olabilmesi için inox malzeme kullanılıyor. Materyal özelliklerinin yanı sıra ürünlerdeki ek özellikler de fiyatlar konusunda etkili. Yaygın olarak ocak üstünde kullanılan moka pot'ların elektrikli modelleri de mevcut. Bu modeller pratik bir şekilde kahvenizi yapabilmeyi sağlıyor. Hazır olduğunda otomatik olarak kapanıyor ve taşma tehlikesini önlüyor. Bu gibi özellikler ürünün kullanım kolaylığını artırdığı için fiyatlara da yansıyabiliyor. Siz de birbirinden pratik ve göz alıcı kahve potu çeşitlerini incelemek için hemen sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Devamını Gör