TENCERE & TAVA
DÜDÜKLÜ TENCERELER
SAHAN & SAHAN SETİ
ÇAYDANLIK & CEZVELER
MUTFAK BIÇAKLARI
Tek Bıçak
Bıçak Seti
Soyma Bıçağı
Şef Bıçağı
Fileto Bıçağı
Dilimleme Bıçağı
Şekillendirme Bıçağı
MUTFAK GEREÇLERİ
3 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
3 Sonuç
Dilimleme Bıçağı (3)

Dilimleme Bıçağı

Özellikle etler başta olmak üzere farklı pek çok gıdayı, besini dilimleme bıçağı çeşitleri ile kolayca parçalara ayırabilirsiniz. Çok amaçlılardan et, patates, ekmek dilimleme bıçaklarına kadar geniş model yelpazesini hemen Jumbo'da keşfedebilirsiniz. Yüksek malzeme kalitesi ile beğeninize sunulan bu ürünler, mutfağınızın en temel ekipmanlarından biri olmaya aday. Vakit kaybetmeden incelemelerde bulunarak sepette indirim gibi fırsatları da yakalayabilirsiniz.

 

Çelik Dilimleme Bıçağı Özellikleri

Yüksek kalite çelik materyalinden imal edilen dilimleme bıçağı modelleri çeşitli deformasyonlara karşı da oldukça dayanıklı. Bu açıdan uzun vadede kârlı bir seçim yapmanıza olanak tanıyan bu bıçak çeşitleri genel olarak gastronomi dünyasının da sık kullandığı ürünlerden biri. Et, biber, ekmek, meyve gibi pek çok gıdayı ve yemeği rahatlıkla dilimleyebileceğiniz, oyabileceğiniz bu uzman bıçaklar çelik kalitesini de tümüyle konuşturuyor. Örneğin, 3CR14 çelik türü ile imal edilen profesyonel dilimleme bıçaklarını tercih edebilirsiniz. Yüksek kalite karbon çelik malzemesi sayesinde aşınmalara ve benzeri pek çok deformasyon durumuna karşı 3CR14 çelik türü oldukça dirençli. Yüksek dayanım seviyelerine ulaşan bu modeller ergonomik sapı ile de kullanıcı konforuna önem veriyor. Oyma ve et dilimleme bıçağı modelleri içerisinde ise 17 cm boyutundaki çelik bıçaklar dikkat çekiyor. Aşınma direnci, korozyona karşı yüksek dayanımı sayesinde bu modeller de hem güvenilir hem de uzun ömürlü. Böylece uzun süre aralıksız kullanabileceğiniz uzman bıçaklarınız bu modeller de olabilir. Tüm bunlar sayesinde et, sosis, baklava, sebze, meyve, patates dilimleme bıçağınıza sahip olabilir, mutfaktaki hünerlerinize uygun profesyonel seçeneklere şans tanıyabilirsiniz.

Dilimleme Bıçağı Kullanım Alanları

Dilimleme bıçakları, spesifik bir işlev gördüğü için profesyonel & uzman bıçakları arasında yer alıyor. Bu açıdan profesyonel mutfaklarda, aşçı & mutfak şefleri tarafından da sık kullanılıyor. Farklı pek çok restoran mutfağında da bu nedenle dilimleme bıçaklarını görmek mümkün. Bu ürünlerin kullanım alanları ise oldukça geniş. Bu özelliği gereği çok yönlü bıçaklar arasında da öne çıkıyor. Örneğin, bir kaşar dilimleme bıçağı aynı zamanda etleri dilimlemek, oymak ya da parçalarına ayırmak için de kullanılabiliyor. Kavrulmuş biftekler, pişmiş kümes hayvanları ve balıklar için bu bıçak çeşitleri sıklıkla tercih ediliyor. Ek olarak diğer işlevleri gereği çok yönlü olduğu için farklı gıdaların dilimlenmesinde de kullanılabilir. Bunlar arasında ince dilim domuz, jambon, geyik eti, sebze, kaz ciğeri, yumuşak meyveler, salata ve ekmekler de sayılabilir. Özellikle sert kabukları olmayan ekmekleri kesme işleminde de farklı pek çok dilimleme bıçağı kullanılabiliyor. Tatlı sunum ve servislerinde ise özellikle baklava dilimleme bıçağı gibi fonksiyonları ile de öne çıkıyor. Ayrıca biber gibi malzemelerin içini oymak amacıyla da bu bıçak çeşitlerine şans verebilirsiniz. Kıyma ya da soyma gibi işlemler içinse ideal olmadığını bilmenizde yarar var.

Tasarım ve Ölçüler

Yemek hazırlama grubunun olmazsa olmaz profesyonel ürünlerinden dilimleme bıçakları, aynı zamanda mutfak dekorasyonunuza da şık bir hava getirebilir. Özellikle de bıçaklarınızı açık bir alanda, tezgâh üzerinde sergiliyorsanız tasarıma da dikkat edebilirsiniz. Standart olarak siyah sap ve çelik bıçak kısmından oluşan modelleri tercih edebilirsiniz. Daha sofistike bir seçim içinse dilerseniz koyu kahve, ahşap gibi sap renklerine sahip olanları tercih edebilirsiniz. Ölçü bakımından da değişkenlikler söz konusu. Sap kısmı ya da bıçak bölümü daha uzun olan modeller arasından bir seçim yapabilirsiniz. 12 cm, 17 cm, 19 cm veya 20 cm gibi modelleri inceleyebilirsiniz. Örneğin, mini bir sap bölümüne, uzunca bir bıçak bölümüne sahip olanları 20 cm ölçüsündeki dilimleme bıçaklarında bulabilirsiniz. Arzu ederseniz, Bıçak Seti sayfamızı da ziyaret edebilir, 4'lü, 5'li, 6'lı bıçak setlerini inceleyebilirsiniz.

Devamını Gör