TENCERE & TAVA
DÜDÜKLÜ TENCERELER
SAHAN & SAHAN SETİ
ÇAYDANLIK & CEZVELER
MUTFAK BIÇAKLARI
Tek Bıçak
Bıçak Seti
Soyma Bıçağı
Şef Bıçağı
Fileto Bıçağı
Dilimleme Bıçağı
Şekillendirme Bıçağı
MUTFAK GEREÇLERİ
Parça Sayısı
1 Parça
2 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
2 Sonuç
Şef Bıçağı (2)

Şef Bıçağı

Mutfakların önemli parçalarından biri olan şef bıçağı Jumbo'da sizleri bekliyor. Geniş model skalasına sahip olan bu bıçak çeşitleri, profesyonel şeflerden evde yemek yapmayı sevenlere kadar pek kullanıcının tercih ettiği mutfak gereçleri arasında yer alıyor. Bu bıçak çeşitleri yemeklerin hazırlanması, doğranması, kesilmesi, fileto yapılması gibi çeşitli işlemlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Siz de mutfağınızda hızlı ve rahat bir şekilde yemek hazırlamak istiyorsanız kategorimiz üzerinden şef bıçağı modellerini inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza en uygun olan modeli sepetinize ekleyebilirsiniz.

Şef Bıçağı Modelleri

Geniş bir model skalasına sahip olan şef bıçakları kullanım amaçları olarak yanı özelliklere sahip olsalar da görünüm açısından birbirlerinden farklılaşabiliyor. Bıçak kalınlığı ve tasarımı olarak değişen özellikler bulunuyor. Paslanmaz çelikten üretilen bu modeller, 15 cm ile 20 cm arasında bıçak genişliğine sahip. Profesyonel kullanım için üretilen modellerin yanında santoku, doğrama şef bıçakları da bulunuyor. Dolayısıyla farklı modeller ortaya çıkıyor. Jumbo Utsuri Professional şef bıçağı kaliteli çelikten üretilen ve pom malzemeden oluşan profesyonel bıçaklar arasında. Ergonomik bir yapıya sahip olan bu bıçaklar aşınma ve darbeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip. 18 cm bıçak genişliğine sahip olan bu bıçak ile dilediğiniz yemeği rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Santoku şef bıçağı modelleri ise Alman çeliğinden üretiliyor olup bıçak ucu diğer modellere göre daha sert ve dayanıklı bir yapıya sahip. Ergonomik ve perçinli bir sapa sahip olan bu bıçaklar, kırmızı, beyaz et ve balık gibi yiyecekleri kesmek, doğramak ya da parçalamak için kullanılan modeller arasında yer alıyor. Bu yiyecekleri rahat bir şekilde hazırlayabilmenize yardımcı olan santoku şef bıçakları evde kullanmak için de birçok kişi tarafında tercih ediliyor. Doğrama şef bıçakları bu kategoride en küçük boyutlara sahip olan ve en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Pratik bir kullanıma sahip olan bu modelleri günlük yaşantınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siz de bu modellerin hepsini kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Şef Bıçağı Özellikleri

Mutfakların önemli parçaları arasında yer alan şef bıçakları işlevselliği ve dayanıklılığı sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Çelikten üretilen bu bıçak çeşitleri pom sapa sahip. Dayanıklı ve kaliteli bir malzemeden yapılan pom saplar, kaymaz ve aşınma yapmaz bir yapıya sahip olması açısından birçok bıçak modelinde kullanımı tercih ediliyor. Bıçak şekilleri de farklılaşan bıçaklar, düz veya hafif eğimli bir yapıda olabiliyor. Düz bıçak modelleri daha çok kesim işlemleri için kullanılırken eğimli modeller doğrama gibi işlemlerde kullanılabiliyor. Şef bıçağı modelleri ağırlık açısından da farklı özelliklere sahip olabiliyor. Bu durum üretilen malzemenin yapısında göre değişiklik gösterebiliyor. Temizliği açısından oldukça kolay temizlenebilen bir yapıya sahip olan bu bıçakları ister elde ister bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Siz de mutfağınızda şef bıçağı olmasını istiyorsanız sayfamız üzerinden tüm modelleri inceleyebilir ve sizin için uygun olan modeli sepetinize ekleyebilirsiniz. Dilerseniz Yemek & Sofra kategorisi üzerinden ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz diğer modelleri de inceleyebilir, sofralarınıza lezzetli sunumlar yapabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Şef Bıçakları

Hızlı ve pratik yemekler hazırlamanın sırrı olan şef bıçakları ile rahat bir şekilde istediğiniz yemeyi hazırlayabilirsiniz. Sebze yemeklerinden et yemeklerine kadar her çeşit yemeği yaparken kullanabileceğiniz bu bıçaklar mutfağınızın vazgeçilmez parçaları arasında yer alabilir. İşlevsel kullanımları ile sizlere rahatlık sağlayan bu modeller, farklı tasarımlara sahip olup kendi içinde de kullanım özelliği bakımından ayrılıyor. Dolayısıyla fiyat aralığı açısından da değişiklikler görülebiliyor. Şef bıçağı fiyatları her bütçeye uygun olacak şekilde bulunuyor. Siz de kendi bütçenize uygun en iyi şef bıçağını sayfamız üzerinde yer alan modellerden seçebilir, kendinizi mutfaklarınızda şef gibi hissedebilirsiniz.

Devamını Gör