Doğum Günü Hediyeleri

HAZIRLAMA & PİŞİRME
İÇECEK HAZIRLAMA & SUNUM
YEMEK & SOFRA
Parça Sayısı
1 Parça
2 Parça
6 Parça
5 Parça
8 Parça
42 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
42 Sonuç
(42)

Doğum Günü Hediye Rehberi

Hayatınızı güzelleştiren sevdiklerinizin doğum günlerini unutulmaz kılacak hediyeyi bulmak aslında zor değil. Birkaç küçük detaya dikkat ederek çok beğenilecek doğum günü hediyesini seçebilirsiniz.

Sevdiklerinizin doğum günü için heyecanlı ve o günü kesinlikle kutlamaya değer bulanlardansanız hediyeleriniz de bir o kadar özel oluyor demektir. Geriye dönüp bakıldığında doğum günlerinden geriye güzel anılar ve hatırlanmaya değer hediyeler kalmasını isteyenler için Jumbo’da birbirinden güzel hediye alternatifleri bulabilirsiniz. Dekoratif parçalardan şık sunum ürünlerine, koleksiyon yapabileceği takımlardan uzun süre kullanabileceği mutfak ekipmanlarına kadar her zevke göre hediye Jumbo mağazalarında ve web sitesinde keşfedilebilir.

Doğum Günü Hediyesi Nasıl Seçilir

Sevdiğiniz birine hediye seçerken değerlendirebileceğiniz birçok kriter var. Hobileri, boş zamanlarında vaktini nasıl değerlendirdiği, beğendikleri, ilgilendiği spor dalı, giyim tarzı, seçtiği aksesuarlar hatta burcu bile hediyeye karar verirken bakabileceğiniz faktörlerden.

Doğum günü hediye fikirleri arasında çok fazla alternatif var. Dolabına ekleyebileceği ve tarzına yenilik getirebileceği bir kıyafet, kombinlerin havasını değiştirecek aksesuar, dış giyim alternatifleri, evinde ya da ofisinde kullanabileceği birçok şeyi hediye olarak alabilirsiniz. Tüm bunların arasından nasıl seçeceğinize karar vermek içinse hediye alacağınız kişilenin seveceği detayları düşünün. Sevdiği renkler, takip ettiği trendler, beğendiği tatlar ve daha birçoğu hediye seçerken kriteriniz olsun.

Hediye Önerileri

Doğum günleri için hediye seçmek hayatı güzelleştiren ve anları unutulmaz kılan özel detaylardan bir tanesi. Ne alacağınıza karar verirken de doğal olarak biraz zaman alabiliyor. Doğum günü için hediye seçerken bu hediyenin tamamen ona özel olacağını ve onu şımartmak, kendini özel hissetmesini sağlamak için olacağını unutmayın. Buradan hareket ederek seçeceğiniz her doğum günü hediyesi fikri güzel olacaktır.

Doğum günü hediyesi alacağınız kişinin neleri sevdiğini gözden geçirmelisiniz. Yaşam alanlarını farklılaştırmayı sevenler için dekoratif parçalar bulabilir; evde her an kullanabileceği yeni nesil teknolojilerden alabilirsiniz. Mutfakta yemek yapmayı sevenler için yemek takımlarından kaliteli tava setlerinde çok fazla çeşit alınabilir. Ya da bakır yemek pişirme setleri, sofranın tarzını güzelleştiren aksesuarlar, objeler sofra kurmayı seven herkesin beğendiği bir hediye olacaktır.

Şık detayları sevenler için özel tasarım peynir bıçakları, şef gibi yemek hazırlayanlar için bıçak setleri, hayatına keyif katmayı sevenler için renkli kahvaltı takımları, kahve olmadan yaşayamayanlar için kahve demleme ekipmanları hatta latte art yapabileceği ekipmanlar seçebilirsiniz. Alacağınız hediyenin fonksiyonel ve hayatın içerisinde sıkça kullanılan bir şey olmasını isterseniz mutfakta yemek hazırlama ekipmanlarına bakabilirsiniz. Yeni nesil tasarımlarla çok daha şık ve kullanışlı olan ekipmanlar hem sevilecek hem de sıkça kullanılanacak hediye fikirlerinden biri olacak.

Şımartan ve şaşırtan hediye seçmek istiyorsanız Jumbo’nun hediye kutularına göz atabilirsiniz. Jumbo’nun zarif işçiliği ile tasarlanmış parçaların yer aldığı hediye kutuları konseptine göre çikolatalar, lokumlar, kahveler ile daha da zenginleşiyor. Hem erkek hem kadın için keyifli bir doğum günü hediyesi bulmak istiyorsanız hediye kutularını değerlendirebilirsiniz.

Hediyeyi Farklılaştırın

Sıradan olmayan bir hediye seçmek isterseniz yapabileceğiniz birkaç tane ufak ama etkisi büyük adım var. Bunun ilki hediyeye anlamlı ve doğum gününü duygusal şekilde kutlayan bir not yazmak. Hatta hediye paketinin üzerine polaroid fotoğraf iliştirip çok daha etkili bir iz bırakabilirsiniz. Böylece güzel bir anınıza gönderme yapabilir ve hediyeyi daha kıymetli kılabilirsiniz.

Doğum günü hediyesini seçerken zaman ayırmak önemli bir detay. Onu farklılaştırmak için de kendinizden bir şeyler katabilirsiniz. Kendi ellerinizle yapacağınız küçük bir DIY projesi ya da çok severek yaptığınız kurabiyeleri şeffaf poşetlerle paketleyerek hediye edebilirsiniz.

Doğum günü hediyesi seçerken dünyanın farklı yerlerinde ihtiyacı olan insanlara, hayvanlara ya da doğaya da bağış yapmanız mümkün. Sivil toplum örgütlerinin çoğu doğum günleri için bağış kabul ediyor. Siz de hediye olarak büyük ya da küçük meblağlarda hediye alacağınız kişi adına bağış yapabilir ve alacağınız hediyenin yanına sertifikayı koyabilirsiniz.

Hediyeyi ilk görüşte farklılaştırmak içinse paketlemeye önem gösterebilirsiniz. Değişik kağıtlar, kutular kullanılabilir ve üzerini adeta bir sanat eseri gibi süsleyebilirsiniz.

Doğum Günü Hediyesi Paketleme Fikirleri

Aldığınız hediyeyi kişiselleştirmek hediyenin kıymetini katlayan, hediye sahibini özel hissettiren detaylardan biri. Bu yüzden hediyeyi satın aldığınız mağazanın klasik paketleri yerine daha farklı teknikler ve malzemeler kullanarak kendiniz paketleyebilirsiniz.

Bunun için hediye paketleme kağıtları, kraft kağıtlar, pelür kağıt kullanmak mümkün. Bunun için çok çeşitli ve farklı desenlerden kağıtlar bulabilirsiniz. Ya da pahada ağır bir hediye seçtiyseniz onun duruşunu tamamlayacak kutular seçebilirsiniz.

Hediye paketinin güzelliğini gösteren detaysa üzerinde kullanılan aksesuarlar. Renk renk ve farklı dokudaki iplerle hediye paketini istediğiniz gibi bağlayabilirsiniz. Ya da daha gösterişli bir şey olsun isterseniz ipek ya da saten kurdele kullanabilirsiniz. Sticker’lar, kurumuş yapraklar, kuru bitkiler, kurutulmuş limon ya da portakal dilimleri ilk bakışta hediye paketini farklılaştıran detaylardan.

Konu hediye paketi tasarımı olunca yapabileceğiniz çok fazla şey var. Çok renkli fiyonklar yapabilir, doğum gününün temasına uygun renkler seçebilir ya da tasarımıyla hep akıllarda kalacak bir paketleme yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınız konusunda ilham almak için de internette arama motorlarına tıklamak yeterli.

Devamını Gör