DOĞRAMA & KARIŞTIRMA
BLENDER & BLENDER SETİ
MİKSER
MUTFAK ROBOTU
KAHVE MAKİNESİ
KETTLE, SU ISITICI
ÇAY MAKİNESİ
ELEKTRİKLİ PİŞİRME ALETLERİ
MEYVE SIKACAĞI
Parça Sayısı
1 Parça
12 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
12 Sonuç
MUTFAK ROBOTU (12)

Mutfak Robotu

Meyve ve sebzeleri hazırlarken pratiklik sağlayan mutfak robotu çeşitleri; doğrama, ezme, dilimleme ve karıştırma gibi farklı görevleri yerine getiriyor. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan bu ürünler mutfakta size epey hız kazandırmayı başarıyor. Elektrikli ev aletleri arasında yer alan bu ürünler mutfakların baş köşesinde yerini alıyor. Siz de kendi mutfağınıza uygun bir ürün arayışındaysanız kategorimizde ihtiyaçlarınıza hitap edebilecek pek çok ürün bulabilirsiniz. Bu mutfak robotu çeşitlerini incelemek için sayfamıza hemen göz atabilirsiniz.

Göz Alıcı Tasarımlar Sahip Mutfak Robotları

Mutfak robotu modelleri pek çok işi tek bir ürün ile yapabilmenizi sağlıyor. Modellerde bulunan aksesuar çeşitleri ve harici özellikler mutfak robotunu çeşitli işlerde kullanabilmenizi için avantajlı özellikler sunuyor. Bu özellikleri Kitchenaid markasının 5kfp0719eac 1.7 L mutfak robotu üzerinden tanıtacak olursak, üründe yer alan 4 farklı bıçak tipini inceleyebiliriz. Bu bıçaklardan ilki, mutfak robotlarında görmeye alışkın olduğunuz doğrama ve dilimleme işlevini yerine getiriyor. Fakat mutfak robotları yalnızca gıdaları parçalamaya değil, karıştırma ve yoğurmaya da yardımcı oluyor. Üründe bulunan hamur bıçağı, kesici olmayan uçları sayesinde hamur yoğurma işlemini başarıyla gerçekleştiriyor. Siz de homojen bir şekilde karıştırılmış tam kıvamında hamurlar elde etmek için bu bıçaktan yararlanabilirsiniz. Ayrıca mutfak robotu Kitchenaid'in rendeleme, ince ince kesme ve püre yapma işlevlerini de yerine getiren iki ayrı başlığı bulunuyor. Bu sayede mutfaktaki işlerinizi hallederken sebzeler ve meyveleri de dert etmeden kolayca karıştırabilir, doğrayabilir ve ezebilirsiniz.

Farklı Bütçelere Hitap Eden Mutfak Robotu Fiyatları

Markalar tarafından belirlenen ürün fiyatları mutfak robotlarının değişen özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Bu robotlar, özel bıçak çeşitleri ve başlıkları sayesinde mutfaktaki pek çok işinizi halledebiliyor. Eğer sebzeleri rendelemekten sıkılıyorsanız, kahve çekirdeklerini evinizde taze taze öğütmek istiyorsanız veya farklı et karışımlarıyla kendi kıymanızı kendiniz çekmek istiyorsanız farklı bıçak çeşitlerine sahip mutfak robotu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ürünlere eklenen her bir özellik fiyatlar üzerinde de etkili olabiliyor. Mutfak robotu seti içerisinde en çok tercih edilen özelliklerden biri de rendeleme bıçağı oluyor. Saniyeler içerisinde ve çok daha az eforla tüm yiyecekleri rendeleyebilmenizi sağlayan bu bıçaklar size büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca mutfak robotlarındaki kademeli hız ayarları da ürünler arasında değişiklik gösteriyor. Bu ayarların çeşitliliği, doğrama veya püre yapma işlemi sırasında size daha fazla kontrol sağlıyor. Aceleniz olduğu zamanlarda hız kademeleri sayesinde yemek hazırlığı aşamasında da işleri kontrol altında tutmanız kolaylaşıyor.

Mutfak Robotu ile Blender Arasındaki Fark

Blender ve mutfak robotu çeşitleri görünüş olarak birbirine benzediği için çoğunlukla karıştırılabiliyor. Bu iki makinenin birbirine benzeyen özellikleri bulunsa da farklılıkları da mevcut. Aralarındaki temel fark da mutfak robotunun çeşitlenen fonksiyonları sebebiyle ortaya çıkıyor. Görevi sıvı ve katı gıdaları birbirine karıştırmak olan blender çoğunlukla ezme ve parçalama görevlerini yerine getiriyor. Pek çok farklı aparat ile desteklenen mutfak robotları ise size çok yönlü bir hizmet sunuyor. Bu ürünler doğramadan rendelemeye, karıştırmadan yoğurmaya kadar birçok içi tek bir makine ile halledebilmenize imkan tanıyor. Bu iki çeşit arasın form olarak da farklılıklar bulunuyor. Blender çeşitlerinde genellikle sıvı ürünler hazırlandığı için sürahi şeklindeki üst bölümünün tabanı dar başlıyor ve yukarıya doğru genişliyor. Mutfak robotları ise geniş gövdeleri sayesinde çok daha fazla ürünü parçalayabiliyor. Bıçak yapıları da farklı olduğu için bu iki çeşit arasında taban alanları değişkenlik gösteriyor. Siz de mutfaktaki işlerinizi hafifletecek bir yardımcıya ihtiyaç duyuyorsanız kategorimizdeki mutfak robotu çeşitlerine göz atabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden çeşitlerin özelliklerini inceleyebilir ve beğendiğiniz ürüne birkaç tıkla sahip olabilirsiniz.

Devamını Gör