TENCERE & TAVA
DÜDÜKLÜ TENCERELER
SAHAN & SAHAN SETİ
ÇAYDANLIK & CEZVELER
MUTFAK BIÇAKLARI
Tek Bıçak
Bıçak Seti
Soyma Bıçağı
Şef Bıçağı
Fileto Bıçağı
Dilimleme Bıçağı
Şekillendirme Bıçağı
MUTFAK GEREÇLERİ
Parça Sayısı
1 Parça
8 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
8 Sonuç
Soyma Bıçağı (8)

Soyma Bıçağı

Mutfakların önemli parçalarından biri olan soyma bıçağı soyma, düzeltme ve dilimleme gibi birçok görev için kullanılabilen çok yönlü bir mutfak bıçağı olarak bulunuyor. Bu bıçaklar genellikle 6 cm ila 10 cm aralığında değişen boyutlara sahip. Ucu sivri ve keskin bir bıçak olan bu çeşitler hassas malzemelerle çalışırken kontrollü bir çalışma ortamı oluşturuluyor. Kaliteli malzemeleri sayesinde uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Siz de soyma bıçağı modellerini Jumbo üzerinden inceleyebilir, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan modeli sipariş verebilirsiniz.

Çelik Soyma Bıçakları

Mutfaklarda yaygın bir şekilde kullanılan çelik soyma bıçağı çeşitleri geniş bir yelpazeye sahip. Klasik paslanmaz çelikten üretilen bu bıçaklar sivri uçlu ve modern bir görünüme sahip. Küçük, hassas yiyecekleri soyma, doğrama veya kesme işlemleri sırasında kontrol ve hassasiyet sağlayan bu bıçak çeşitleri her mutfakta olması gerekenler arasında. Pratik bir kullanıma sahip olan soyma bıçakları dayanıklı ve keskin özellikleri sayesinde uzun ömürlü kullanım alanı oluşturuyor. Paslanmaz çelikten üretilen bu bıçaklar bıçağın uzun süre boyunca keskin kalmasına da yardımcı oluyor. Bıçağınızın zaman içinde köreldiğini düşündüğünüz zamanlarda ise kolaylıkla bilenebilir özelliği sayesinde tekrar tekrar keskinleştirilebiliyor. Düz keskin uçlarının yanında testere olarak nitelendirilen tırtıklı bıçak modelleri de bulunuyor. Yiyecekleri daha ince kesmenize yardımcı olan tırtıklı modeller de kullanım açısından tercih edilen bıçaklar arasında yer alıyor. Mutfaklarda sıkça kullanılan araçlar arasında yer alan çelik soyma bıçakları ile yiyecekleri dilediğiniz şekilde soyup doğrayabilirsiniz. Kategorimiz üzerinden tüm modelleri inceleyebilir sizin için en iyi olanı sepetinize ekleyebilirsiniz.

Soyma Bıçağı Setleri

Mutfakların pratik kullanıma sahip olan gereçleri arasında yer alan soyma bıçakları, tekli ya da set halinde kategorimiz üzerinde yer alıyor. Hemen hemen her ihtiyacı karşılayabilen bıçaklar bulunuyor. Bu modellerin arasında yer alan setler de mutfaklarda genellikle tercih edilenler arasında. Farklı boyutlarda ve şekillerde soyma bıçaklarının bir arada bulunduğu setler, ihtiyacınız olan bıçakları elinizin altında olmasını sağlıyor. Victorinox soyma bıçağı seti kategorimiz üzerinde yer alan modeller arasında bulunuyor. 5 parçadan oluşan bu set şef bıçağı, doğrama, soyma ve santoku bıçağı yanında bir adet de bıçak bileyici yer alıyor. Siyah çantası ile birlikte gelen bu bıçak setini istediğiniz yere de kolaylıkla götürebilirsiniz. Set içerisinde yer alan bıçakların hepsi çelikten üretilmiş olup uzun yıllar boyunca mutfaklarınız da sizlere eşlik edebiliyor. Farklı boy ve kullanım formlarına sahip olan bu modelleri her kullanıcı için uygun olup herhangi bir profesyonellik istemiyor. Siz de tüm bu bıçak modellerine kategorimiz üzerinden inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza en uygun olan modeli sepetinize ekleyebilirsiniz. Dilersiniz Çatal Kaşık Bıçak kategorisi üzerinden diğer modelleri de inceleyebilirsiniz.

Soyma Bıçağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soyma bıçağı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur yer alıyor. Bunlar arasında her yiyeceği soyabilecek bir bıçak tercih etmek işinizi kolaylaştıran unsurlar arasında yer alıyor. Bıçağın hangi malzemeden üretildiği bu noktada önemli olup dayanıklılığı ve size sağladığı imkanları görebilmenize yardımcı oluyor. Bıçak uzunluğunu, kullanacağınız malzemelerin boyutuna göre tercih etmeniz gerekiyor. Dolayısıyla ideal boyutlarda bir bıçak tercih ederek tüm yiyeceklerde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanında bıçağın yapısına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı modeller düz bit yapıya sahip olurken bazı modeller kıvrımlı bir yapıda olabiliyor. Tüm bunların arasında kavrama özelliğine de dikkat etmelisiniz. Bıçağı tutmanızı sağlayan bu alanın ergonomik bir şekilde tasarlanmış olmasına ve kaymaz yapıda üretilmiş olmadığına dikkat edebilirsiniz. Soyma bıçağı fiyatları da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor olup, bütçenize uygun bir model tercih etmeniz öneriliyor. Tüm modelleri kategorimiz üzerinden inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza yönelik olan soyma bıçağını sepetinize ekleyebilirsiniz.

Devamını Gör