DOĞRAMA & KARIŞTIRMA
KAHVE MAKİNESİ
KETTLE, SU ISITICI
ÇAY MAKİNESİ
ELEKTRİKLİ PİŞİRME ALETLERİ
MEYVE SIKACAĞI
Narenciye Sıkacağı
6 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
6 Sonuç
MEYVE SIKACAĞI (6)
Meyve Sıkacağı

Mutfağın vazgeçilmezleri arasında yer alan meyve sıkacağı çeşitleri, kabuklu, kabuksuz, çekirdekli veya çekirdeksiz pek çok meyve çeşidini bir bütün halinde sıkmanıza ve birbirinden lezzetli, taze sıkılmış meyve suları elde etmenize yarıyor. En iyi katı meyve sıkacağı modellerinin listelendiği bu sayfamızda siz de mutfağınıza renk ve hareket getirecek bir katı meyve sıkacağı modelinde karar kılabilir ve onu Jumbo ayrıcalıklarından faydalanarak hemen satın alabilirsiniz.

Meyve Sıkacağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Katı meyve sıkacağı, bir bütün halinde meyve ve sebzeleri sıkmanıza ve suyunu elde etmenize yarayan elektrikli mutfak aletleri arasında yer alıyor. Bir tür mini robot olan bu cihazlar, içerisine konan meyvelerin ya da sebzelerin suyunun tamamını çıkartarak posasından ayrılmasını sağlıyor. Bu sayede fabrikasyon, konsantre ve hazır meyve suyunu tüketimine dur diyen katı meyve sıkacakları, gelişmiş teknolojilerden de destek alarak taze sıkılmış meyve suyu tüketmeyi çok daha pratik ve hızlı hale getiriyor. Her ne kadar ismi katı meyve sıkacağı olsa da bu cihazlarda meyveyle birlikte pek çok sebzeyi de rahatlıkla sıkmanız ve sebze suları elde etmeniz de mümkün. Meyve sıkacağı kullanımında en çok tercih edilen taze ürünlerin başında portakal, elma, havuç, greyfurt, armut, mandalina ve nar gibi meyve ve sebzeler yer alıyor. Söz konusu meyve sıkacağı çeşitleri olduğu zaman ise ürünlerden bazıları elektrikle çalışırken bazıları manuel olarak, pres yöntemiyle fonksiyon gösteriyor. Manuel meyve sıkacağı kişilerin kol gücüne dayanırken elektrikli katı meyve sıkacağı cihazları tek bir düğme yardımıyla meyvelerin tamamını rahatlıkla sıkmanıza ve taze meyve suyu elde etmenize olanak sunuyor. Siz de kişisel tercihlerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve bütçenize uygun bir meyve sıkacağı tercih ederek bu renkli ve bol vitaminli dünyaya dahil olabilirsiniz.

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Katı meyve sıkacağı kullanımı, cihazın modeline, markasına, tasarımına ve elektrikli olup olmadığına göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin kategorimizde bulabileceğiniz Smeg katı meyve sıkacağı modelleri, retro tasarımlarının hakkını vererek elle kullanım esasına dayanıyor. Dökme ve demir alüminyum karışımı bir gövdeye sahip olan bu ürünlerin damlama yapmayan ağızlığı, pratik ve hijyenik bir kullanım imkanı yaratıyor. Smeg narenciye sıkacağı modelleri, katı sebze ve meyvelerden ziyade portakal, limon, mandalina ve greyfurt gibi narenciye ürünlerine yönelik bir tasarıma sahip. Bu ürünleri kullanabilmek için sıkmak istediğiniz meyveyi ikiye bölmeniz ve cihazın sıkma kapağına yerleştirerek elinize bastırmanız gerekiyor. Manuel baskı ile sıkma işlemi gerçekleştiren bu ürünler, kaymayan ayak desteği ve paslanmaz çelik filtre malzemesi ile desteklenmiş durumda. Öte yandan elektrikle çalışan Homend katı meyve sıkacağı gibi modeller, nispeten daha hızlı ve otomatize bir meyve sıkma süreci vadediyor. Bu ürünlerde meyveyi bir bütün ya da birkaç iri parçaya ayrılmış halde yerleştirebileceğiniz bir birikim haznesi bulunuyor. Sıkmak istediğiniz meyve ya da sebzenin kabuklarını soyarak bu hazneye yerleştirebilir, ardından da cihaz ile birlikte gelen pres parçasını meyvenin üzerine bastırarak cihazı çalıştırmanız gerekiyor. Bu işlem ile birlikte kısa sürede mis kokulu, taze sıkılmış meyve ya da sebze suyu elde edebilir ve ailenizle birlikte vitamini bol içecekler tüketmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Katı Meyve Sıkacağı Seçiminde Bunlara Dikkat!

Her sabah taze sıkılmış portakal suyu hazırlayarak güne dinç başlamak, meyve ve sebzelerin vitamin ve minerallerinden maksimum oranda faydalanabilmek ve başta çocuklarınız olmak üzere ailenizi ve sevdiklerinizi taze sıkılmış meyve suyunun faydalarıyla tanıştırmak istiyorsanız, sizin için en doğru katı meyve sıkacağını seçmeniz gerekiyor. Katı meyve sıkacağı yorumları arasında gezinerek hangi ürünün sizin ve sevdikleriniz için en ideal ürün olduğuna karar verebilirsiniz. Tercihinizi yaparken katı meyve sıkacağı fiyatları başta olmak üzere pek çok farklı faktörü göz önünde bulundurmanız ve buna göre bir değerlendirme yapmanız gerekiyor. Eğer sadece portakal ve benzeri narenciye türü meyvelerden elde edilen meyve sularını tercih ediyorsanız, manuel presli bir meyve sıkacağı sizin için yeterli olacaktır gibi gözüküyor. Öte yandan narenciye sıkacağı modellerinin sunduğu kısıtlı meyve kullanımından farklı olarak yerel ve tropikal envaiçeşit sebze ve meyveyi de kullanarak lezzet dolu karışımlar elde etmek istiyorsanız, tercihinizi Karaca katı meyve sıkacağı gibi elektrikli modellerden yana kullanabilirsiniz. Bir seçim yapmadan önce ürünün mutfak tezgahınızda ne kadar yer kaplayacağını da belirlemeli, buna uygun ebatta ve formda bir ürüne yönelmelisiniz. Elbette cihazın tasarımı, rengi, sahip olduğu teknolojiler ve kullanım alanları da göz önünde bulundurmanız gereken diğer kriterler arasında. Smeg, Kuvings ve Homend başta olmak üzere pek çok kaliteli ve güvenilir markanın katı meyve sıkacağı modellerini ve fiyatlarını Jumbo farkıyla inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Devamını Gör