DOĞRAMA & KARIŞTIRMA
KAHVE MAKİNESİ
Espresso Kahve Makinesi
Filtre Kahve Makinesi
Kapsül Kahve Makinesi
Türk Kahvesi Makinesi
Kahve Öğütme Makinesi
Süt Köpürtücü
KETTLE, SU ISITICI
ÇAY MAKİNESİ
ELEKTRİKLİ PİŞİRME ALETLERİ
MEYVE SIKACAĞI
SÜPÜRGE
15 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
15 Sonuç
Kapsül Kahve Makinesi (15)

KAPSÜL KAHVE MAKİNELERİ

Kapsül Kahve Makinesi

Kahve yapımını yüksek oranda kolaylaştıran ve dakikalar içerisinde taze, nefis kahvelere erişmenize olanak sunan kapsül kahve makineleri, son teknoloji donanımları ve şık tasarımlarıyla mutfak tezgahınızdaki yerlerini almak için sabırsızlanıyor. Eğer siz de eviniz için pratik ve yardımcı bir kapsül kahve makinesi arıyorsanız, Jumbo kalitesi ve farkıyla en popüler markaların modellerine buradan erişebilir, fiyatlarını yakından inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Kapsül Kahve Makinesi Nedir, Nasıl Çalışır?

İsminden de anlaşılacağı üzere kapsül kahve makinesi ya da diğer adıyla kapsüllü filtre kahve makinesi, özel kahve kapsülleri için tasarlanan ve sadece bu kapsüller ile çalışan kahve makineleri anlamını taşıyor. Kapsül kahve makinesi, o makineye has olarak üretilen özel kapsüller eşliğinde lezzetli ve taze filtre kahve ya da espresso pişirebiliyor. Kapsül kahve makinesi çalışma prensibi ise oldukça basit: Her ne kadar modelden modele ya da markadan markaya değişkenlik gösterse de bu ürünlerin temel çalışma prensibinin altında basınç yatıyor. Kahve makinesinin ürettiği optimal düzeydeki basınç, makinenin içerisine yerleştirdiğiniz kapsülün ufak bir iğne yardımıyla delinmesine ve bu kapsül içerisinde bulunan kompreslenmiş kahve bileşenlerinin açılmasına olanak sunuyor. Böylece kağıt filtre, kahve granülleri, çekirdek kahve ya da benzeri ek malzemeler ile uğraşmak zorunda kalmadan, tek bir adet kapsül ve bir miktar su ile dakikalar içerisinde taze bir fincan kahveye erişmiş oluyorsunuz.

Kapsül Kahve Makinesi Kullanımı

Kapsül kahve makinesi kullanımı, markadan markaya ve modelden modele göre farklılık gösterebiliyor. Bununla birlikte neredeyse tüm kapsüllü kahve makinelerinin çalışma mantığı benzer olduğu için kullanım şekli de aşağı yukarı benzerlik gösteriyor. Kapsül kahve makinesi kullanmadan önce o makineye uygun kapsüller satın almak gerekiyor. Her kahve makinesi markası, kendi kapsül kahve makineleri için özel olarak kapsüller tasarlıyor ve piyasaya sürüyor. Ebat ve şekil olarak makinenin içerisine tam olarak yerleştirilebilen bu özel tasarımlar, makine ile yüzde yüz uyumluluk göstererek pratik ve kullanışlı bir kahve pişirme tekniği vadediyor. Örneğin kapsül kahve makinesi Nespresso markasından tercih edildiğinde yine Nespresso'ya ait kahve kapsüllerinin ek olarak satın alınması gerekiyor. Bu ürünleri efektif bir biçimde kullanmak için yapmanız gereken tek şey, makinenin su haznesine bir adet kapsüle yetecek kadar su koymak ve kahve kapsülünü de makinenin kapsül haznesine yerleştirmek. Lezzetli ve taze bir fincan kahve için gerekli olan diğer her şeyi kahve makinesinin kendisi yapıyor ve saniyeler içerisinde sıcacık kahveniz, size eşlik etmek üzere beklemeye geçiyor.

Kapsül Kahve Makinesi Fiyatları & Modelleri

Piyasada pek çok farklı markaya ait kapsüllü kahve makinesi fiyatları ve modelleri ile karşılaşmanız mümkün. Özellik bakımından farklılık gösterebilen ve ek işlevler ile donatılmış olan bu ürünler, kişisel kahve tüketim alışkanlıklarına göre şekillenerek tüketicinin beğenisine sunuluyor. Örneğin çoğunlukla espresso ya da lungo gibi sade ve sert kahveleri tercih ediyorsanız, bu iki kahve türüne odaklanan Nespresso Essenza serisinden bir model tercih edebilirsiniz. Kullanışlı yapısı ve minimal boyutları ile mutfağınızda gereğinden fazla yer kaplamayacak olan bu makine, küçük ebatlarına rağmen etkileyici işlevleriyle kahveseverleri tatmin etmeyi başarıyor. 9 farklı kahve seçeneği sunan, otomatik süt köpürtme özelliği bulunan ve dokunmatik dijital ekrana sahip Nespresso Creatista serisi de kapsül kahve makineleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Siz de piyasadaki güncel kapsüllü kahve makinesi tavsiyelerine ve kullanıcı yorumlarına göz gezdirerek dilediğiniz modeli Jumbo ayrıcalıklarıyla hemen satın alabilir ve kahve keyfinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Daha fazla kahve makinesi modeli için Kahve Makinesi kategorimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Devamını Gör