TENCERE & TAVA
DÜDÜKLÜ TENCERELER
SAHAN & SAHAN SETİ
ÇAYDANLIK & CEZVELER
MUTFAK BIÇAKLARI
MUTFAK GEREÇLERİ
Kek Kalıbı & Fırın Kabı
Ezici
Spatula
Limon Sıkacağı
Rende & Dilimleyiciler
Pizza Kesici
Tirbuşon & Açacak
Soyacak
Saklama Kabı
Baharat Öğütücü & Değirmeni
Buz Kalıbı
Kaşıklık
Ekmek Kutusu
Hamur Şekillendirici
Çöp Kutusu
Servis Gereçleri
Kesme Tahtası
Süzgeç
Ölçü Kabı
Kavanoz
Parça Sayısı
1 Parça
2 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
2 Sonuç
Limon Sıkacağı (2)

Limon Sıkacağı

Narenciye sıkacağı çeşitleri arasında öne çıkan limon sıkacakları, oldukça pratik mutfak ekipmanları arasında yer alıyor. Limon sıkacağı çeşitleri sayesinde salatalarınızdan çorbalarınıza kadar menünüzdeki pek çok yemeği zenginleştirebilirsiniz. C Vitamini deposu olarak bilinen limon ile yemeklerinizi hem daha leziz hem de daha sağlıklı hazırlayabilmek için Jumbo'daki pratik limon sıkacağı ve spreylerini inceleyebilir, hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

Plastik Limon Sıkacağı Özellikleri

Limon sıkacağı plastik materyalinden imal edilen seçenekleri ile popülarite kazanıyor. Kolay kullanılabilen ve yönlendirilebilen yapısı sayesinde son derece pratik olan bu ürünlerin kullanımı oldukça kolay. Bunun için ortasından ikiye ayırdığınız limon parçalarını sırasıyla haznenin içine yerleştirebilirsiniz. Ardından saplarını çevirme yoluyla limonunuzun suyunu rahatlıkla sıkabilirsiniz. Çok kısa süren bu işlemler sayesinde saniyeler içerisinde limon suyunuzu elde edebilirsiniz. Plastik limon sıkacağı, materyali gereği diğer pek çok malzemeye kıyasla da oldukça hafif. Bu sayede en pratik mutfak aletleriniz arasında da yer alabilir. Lime ve limonlarınızın suyunu sıkmak için bu modelleri tercih edebilir, farklı pek çok yemeğinizi C Vitamini deposu ile donatabilirsiniz. Büküm hareketi ile kolayca limon suyu elde edebileceğiniz gibi, hazne ölçüsüne uygun olduğu takdirde farklı narenciyeler için de bu ürünleri kullanabilirsiniz. Bu limon sıkacağı çeşitleri dayanıklı paslanmaz çelik detayına da sahip. Böylece çok daha uzun ömürlü ve deformasyonlara karşı dirençli bir şekilde kullanabilirsiniz. BPA içermemesi sayesinde kullanıcı güvenini kazanan bu ürünler aynı zamanda bulaşık makinesinde de yıkanabilir.

Pratik Limon Spreyi Özellikleri

Limon sıkacağı modelleri içerisinde sprey fonksiyonuna sahip olanlar da var. Bu ürünler son derece özgün ve pratik. Zahmetsiz bir şekilde kullanabileceğiniz limon spreyi, yemeklerinizi limon suyu ile zenginleştirmenin en kolay yollarından biri. Kullanım bilgilerine bakıldığında; öncelikle limon spreyi kullanımında limonlar ortadan ikiye ayrılmıyor. Yapmanız gereken işlem, limonun uç kısmından başlayarak biraz fazlasını kesmek. Ardından spreyin alt kısmını da ucu kesik limonun içerisine yerleştirmek. Bu noktada spreyin ölçülerine uygun bir şekilde limonun uç kısmını kesmeniz yeterli. Spreyin alt tarafındaki yuvarlak kısım böylece limonu sarıyor ve içine alıyor. Ardından başlık kısmındaki mekanizmayı aşağıya doğru basarak limon suyunu sprey formunda yemeklerinize katabilirsiniz. Böylece limon suyunu doğrudan sitrik (limondan elde edilen asit) şekilde yemeklerinize dâhil edebilirsiniz. Vitamin kaybını ve meyve suyunun oksitlenmesini açısından da limon spreyleri önem kazanıyor. Silikondan imal edilen bu ürünler, kırılgan olmayan, elastik yapısı sayesinde de uzun ömürlü. Arzu ederseniz, farklı mutfak ekipmanı ihtiyaçlarınızı tamamlamak için Küçük Ev Aletleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Limon Sıkacağı Fiyatları

Limon sıkacağı fiyatları ise ürün çeşitliliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kullanılan malzeme ve sunulan fonksiyonlar da bu noktada fiyat aralığında belirleyici olabilir. Uzun kullanım ömrüne sahip plastik ya da silikon gibi narenciye sıkacaklarını tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, yüksek dayanım özelliklerine sahip olduğu için de uzun vadede avantajlı bir seçime imkân tanıyor. Bunların yanı sıra kategorimizdeki indirim fırsatlarını da yakalayabilir, fiyat filtresinden yararlanarak zamandan kazanabilirsiniz. Arzu ederseniz, spatula, dilimleyici, soyacak, saklama kabı gibi farklı pek çok ürün için Mutfak Gereçleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Gör