TENCERE & TAVA
DÜDÜKLÜ TENCERELER
SAHAN & SAHAN SETİ
ÇAYDANLIK & CEZVELER
Çaydanlık
Cezve
Kahve & Çay Potu
MUTFAK BIÇAKLARI
MUTFAK GEREÇLERİ
Parça Sayısı
1 Parça
3 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
3 Sonuç
Cezve (3)
%13
%14

Jumbo Cezve Modelleri

Okkalı, bol köpüklü bir Türk kahvesinin tadını sağlayan cezve modellerini en güzel tasarımlarla Jumbo’da keşfedebilirsiniz. Kahvenin evi saran mis kokusuna eklenen yılların hatırı, Jumbo’nun cezve modellerinde enfes tat kazanıyor.

Cezve Çeşitleri

Cezve modelleri arasında seçim yaparken ihtiyacınız olan cezve sayısına ve büyüklüğüne göre karar vermelisiniz. İki ya da üç farklı boyda cezvenin yer aldığı takımlardan seçim yaparsanız servis yapacağınız kişi sayısına göre pratik kullanım sağlamış olursunuz. Standart olarak cezveler iki, dört ve altı fincan alabilecek hacimlerde tasarlanıyorlar. Türk kahvesi hazırlarken ya da içecek ısıtırken ihtiyaç duyulan ideal boydaki cezveyi kullanmak pratiklik kazandıracak küçük detaylardan bir tanesi.

Çelik Cezve Modelleri ve Setleri

Çelik cezve modelleri yıllar boyu kullanılabilecek ve lezzetli kahve hazırlamayı sağlayan alternatiflerden. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olması avantajlı yönlerinden bir tanesi. Çelik cezve modelleri genellikle ısıyı iletmeyen saplarla üretilir. Bu sayede de içindeki kahve kaynarken bile kullanımı rahattır.

Jumbo’da keşfedebileceğiniz çelik cezveler kalitesinin yanında modern tasarımlarıyla da tercih sebebi oluyor. Gümüş renkli cezve modelleri detaylarında kullanılan inceliklerle tarzını farklılaştırıyor. Modern hatlara sahip stil sahibi görünüşleri Jumbo cezveleri cezbedici kılıyor.

Bakır Cezve Modelleri

Türk kahvesi ritüeline bakıldığında bakır cezvelerin en lezzetli sonucu veren pişirme ekipmanlarından biri olduğu görülüyor. Bakırın ince yapısı ve ısıyı mükemmel iletmesi, içerisinde kısık ateşte pişen kahvenin tadını katlıyor. Kahve konusunda daha geleneksel yaklaşanlar için bakır cezveler tercih edilebilecek alternatiflerden.

Uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılabilen hatta yıllara meydan okuyarak antika bile olabilen bakır cezveleri kullanırken düzenli olarak 10 – 12 ayda bir kalaylatmak gerekiyor. Bu bakırın, içerisinde pişen kahveye ya da ısıtılan süte geçmemesi için önemli bir detay. Dekoratif görünümleri ve oryantal tarzı ile kahve sunumunu farklılaştırmak, daha dikkat çekici kılmak hatta kahvenin lezzetini farklılaştırmak için bakır cezveler tercih edilebilir.

İlk kullanımda bakır cezveyi mutlaka süt doldurarak ısıtmak ve yumuşak bir süngerle yıkamak gerekiyor. Ahşap ya da silikon kaşıkla kullanmaksa kalayın uzun kullanılmasını sağlıyor. Bakımıyla ilgili önemli detaysa bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olmamaları.

Jumbo’nun geleneksel görünüm, kalite ve modernliği bir araya getirdiği Craft serisinde bakır cezveler de yer alıyor. Hem ikonik hem de modern izler taşıyan Jumbo bakır cezveleri bol köpüklü kahvelerinizi hazırlamak için tercih edebilirsiniz.

Cezvede Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

Türk kahvesi seven herkesin kendine has bir pişirme tekniği var. İşin uzmanları kahve yaparken bakır ya da çelik cezve modellerinden birini seçmek gerektiğini öneriyor. Cezveye suyu fincan ölçüsüyle ve olabildiğince soğuk koymak gerekiyor. Buzdolabından kullanacağınız içme suyu kahveyi daha da lezzetli yapacaktır. İncecik ve taze çekilmiş, tam kıvamında kavrulmuş Türk kahvesini her bir fincan için bir tepeleme tatlı kaşığı kullanmak öneriliyor. Şekeri ise kişisel damak tadına göre eklemek gerekli.

Cezvede yapılan Türk kahvesini olabildiğince az karıştırmak ve kısık ateşte pişirmek gerekiyor. Cezve üzerinde biriken köpükleri fincanlara bölüştürmek ve kahve kaynama noktasına gelince paylaştırmak bol köpüklü Türk kahvesi yapmanın püf noktalarından.

Devamını Gör