DOĞRAMA & KARIŞTIRMA
KAHVE MAKİNESİ
Espresso Kahve Makinesi
Filtre Kahve Makinesi
Kapsül Kahve Makinesi
Türk Kahvesi Makinesi
Süt Köpürtücü
KETTLE, SU ISITICI
ÇAY MAKİNESİ
ELEKTRİKLİ PİŞİRME ALETLERİ
MEYVE SIKACAĞI
12 ürün listeleniyor
48 ürün 96 ürün
12 Sonuç
Filtre Kahve Makinesi (12)

FİLTRE KAHVE MAKİNESİ

Filtre Kahve Makinesi

Birbirinden şık tasarımları ve çok fonksiyonlu işlevleriyle beğeni toplayan filtre kahve makinesi modelleri, en lezzetli filtre kahveleri yapabilmeniz için burada beğeninize sunuluyor. Smeg, Karaca ve KitchenAid başta olmak üzere birbirinden kaliteli markaların filtre kahve makinesi fiyatlarına ve modellerine bu sayfadan ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Modelleri

Kategorimizde pek çok farklı ihtiyaca ve kahve tüketim alışkanlığına uygun filtre kahve makinesi bulmanız mümkün. Eğer düzenli olarak filtre kahve tüketiyorsanız ve her sabah taze, sıcak ve lezzetli kahvenin tadına varmadan güne başlayamıyorsanız, kaliteli bir filtre kahve makinesi edinmeniz şart. Espresso ve filtre kahve makinesi olarak ikili satılan ürünler, aynı anda hem filtre kahve hem de espresso pişirmenize olanak sunuyor. Öte yandan filtre kahve makinesi Karaca markasından tercih edildiğinde filtre kahve ile birlikte Türk kahvesi de pişirme imkanı tanıyor. Bu makine modellerinde bir bölüm sadece filtre kahve demlemeye ayrılmışken diğer bir bölümde Türk kahvesi cezvesi yer alıyor. Böylelikle ister aynı anda ister ayrı ayrı zamanlarda her iki kahve türünü de pişirmek mümkün oluyor. Dilerseniz lezzetli bir uyandırma servisi niteliğinde kullanabileceğiniz bu şık ürünleri misafirlerinize hoş ikramlar yapmak için de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Üstelik kırmızı, yeşil, sarı ve mavi gibi farklı renk tonlarında beğeninize sunulan filtre kahve makinesi modelleri, mutfağınıza da şıklık katmaktan geri kalmıyor.

Filtre Kahve Makinesi Fiyatları

Söz konusu filtre kahve makinesi fiyat aralıkları olduğu zaman farklı skalalarda makineler ile karşılaşmak mümkün oluyor. Fiyatlar, ürünün kapasitesine, pişirme özelliklerine ve markasına göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin sadece filtre kahve demlemek üzere tasarlanmış bir ürün, hem filtre hem Türk kahvesi demlemek üzere dizayn edilen bir üründen daha uygun fiyatlarla piyasada yer alabiliyor. Filtre kahve makinesi tavsiye ve önerileri göz önünde bulundurulduğunda ön plana çıkan markalara göre de fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Kategorimizde Smeg, Homend ve Karaca markalarının yanı sıra Jumbo'nun kendi üretimi olan Hatır Plus serisi kahve makinesi modellerine rastlayabilirsiniz. Otomatik olarak çalışan, kendinden öğütücülü ve dijital ekranlı kahve makineleri, filtre kahvenin yanı sıra espresso bazlı pek çok farklı içecek hazırlamanıza da olanak sunuyor. Aynı anda hem çay hem Türk kahvesi demlemenize olanak sunan çok işlevli modeller ise tek bir üründe birden fazla fonksiyonu aynı anda gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Siz de ihtiyaçlarınıza ve tüketim alışkanlıklarınıza en uygun filtre kahve makinesi modellerini buradan inceleyerek nihai seçiminizi yapabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Filtre kahve makinesi satın aldıktan sonra ürünü uzun yıllar güvenle ve etkili bir şekilde kullanmak için dikkat etmeniz gereken bazı önemli püf noktalar bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi, makinenin kullanım talimatlarına uygun biçimde hareket etmek oluyor. Örneğin kahve makineniz süt ile kullanıma uygun değilse, su haznesine kesinlikle süt koymamanız, onu sadece içme suyu ile çalıştırmanız gerekiyor. Aksi halde makineye zarar verebilir ve kısa süre içerisinde bozulmasına yol açabilirsiniz. Filtre kahve makinesi kullanımında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da onun bakımı ve temizliği. Çok kullanımlı bir filtreye sahip bir makine kullanıyorsanız, ürünün filtresini her kullanım sonrası itinalı bir biçimde temizlemeniz ve kahve parçacıklarından arındırmanız gerekiyor. Öte yandan tek kullanımlık kağıt filtre ile çalışan bir makineniz varsa, her bir kahve demleme seansı sonrası yeni bir kağıt filtre kullanmanız tavsiye ediliyor. Ürünlerin cam demlik ve plastik cezve kısımlarının da yumuşak bir sünger ve kimyasal madde içermeyen bir temizleyici ile temizleniyor olması da önemli noktalar arasında. Daha fazla kahve makinesi modeli için Kahve Makinesi kategorimizi ziyaret ederek tüm marka, model ve fiyatları yakından inceleyebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Filtre kahve makinesi nasıl kullanılır?

Markaya ve modele göre değişmekle birlikte çoğu filtre kahve makinesinin kullanımı benzer bir mantık taşır. İlk olarak filtre haznesi yerleştireceğiniz 1-2 ölçek kahve ile birlikte ölçek oranında suyu ürünün su haznesine doldurmanız gerekir. Ardından çalıştırma tuşuna bastığında makine, önce suyu ısıtmaya başlar ve kahveyi filtre üzerinden süzerek size her seferinde lezzetli, sıcak ve taze filtre kahve sunar.

Filtre kahve makinesi alırken nelere dikkat etmeli?

Bu tarz bir ürün satın almadan önce kullanım alışkanlıklarınıza, evde kaç kişinin düzenli olarak kahve tükettiğine, makineden olan beklentinize ve markanın sunduğu ek özelliklere dikkat etmek gerekiyor.

Hangi filtre kahve makinesi daha iyi?

Sizin için en doğru filtre kahve makinesini bulabilmeniz için ihtiyaçlarınızı, kahve tüketim alışkanlıklarınızı ve kişisel tercihlerinizi ön planda tutmanız gerekiyor. Bunları ideal şekilde karşılayan ürün, sizin için en doğru ve en iyi ürün olacaktır.

Filtre kahve makinesi Türk kahvesi yapar mı?

Sadece filtre kahve pişirmek üzere tasarlanan bir makinede Türk kahvesi pişirmek mümkün olmamakla birlikte, hem cam kahve hazneli hem de elektrikli cezveli 2'si 1 arada ürünlerle her iki kahve çeşidini de pişirmek mümkün.

Devamını Gör