{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Çelik Tava

2 ürün listeleniyor
Çelik Tava (2)
%15
%15

Jumbo Çelik Tava

Mutfakların en çok kullanılan ve vazgeçilmezleri olan parçaları arasında çelik tavalar üst sıralarda yer alıyor. Dayanıklılığı, kullanım kolaylığı ve yemeklere verdiği lezzet ile en iyi şefler tarafından da öneriler çelik tava modellerini Jumbo’da en kaliteli seçeneklerle bulmak mümkün.

Günün farklı saatleri için hazırlanan öğünlerde lezzetli menüler oluşturmak için çelik tavalar kullanılabilir. Her yemeği zahmetsizce pişirme imkanı sundukları için de her dünya mutfağının tariflerini çelik tavalarla hazırlayabilirsiniz.

Çelik Tava Seçimi Nasıl Olmalı

Küçük çaplı mini tavalar, midi boylar ve büyük çelik tava modelleri arasında seçim yapmak zor geliyorsa hazırladığınız porsiyonları düşünün. Kahvaltı için minik boy tavalar her zaman daha kullanışlı olsa da biftek gibi yemekler hazırlarken tek bir parça pişirilecek bile olsa büyük boy tava kullanıma daha elverişli oluyor. Mutfağınızda yer varsa ya da evde çeşit çeşit yemekler yapmayı seviyorsanız en az üç farklı boyda çelik tava edinmek işinizi kolaylaştıracaktır. Soslardan kızartmalara, sotelerden kreplere her yemek çeşidini pişirirken çelik tavalar kullanılabiliyor. Seçiminizi yaparken kendi yemek pişirme alışkanlıklarınızı göz önüne alarak, kişisel tercihte bulunmak en ideal yöntem olacaktır. Çelik tavaların derinliği ise yine kişisel alışkanlıklara göre karar verilecek bir detay. Soslu yemekler için derin tavalar kullanışlı olurken kızartmalar için ısıyı geniş çaptaki tabana yayan sığ modeller daha iyi sonuç veriyor.

Çelik Tava Nasıl Kullanılır

En dayanıklı pişirme ürünleri arasında çelik tavalar da bulunuyor. Kaliteli çelikten ve işçilik detaylarına dikkat edilerek tasarlanmış bir tava çok uzun yıllar boyunca mutfakta yer alıyor.

Çelik tavaların en büyük artısı asiditeden, yüksek ısıdan zarar görmemeleri ve her şeyi pişirmeye imkan tanımaları. Isıttıktan sonra hafifçe yağlandığında ise çelikler kesinlikle yapışma yapmıyor. Kullanım kılavuzunda aksi yazmadığı sürece çelik tavalar bulaşık makinesinde yıkanabilir, yüksek ısıdan düşük ısıya geçebilir, çizilme kaygısı olmadan üzerine sert yapıda başka tava ya da gereç konabilir ve içerisinde yemek saklanabilir. Çizilme ve tabanının zarar görme ihtimali olmadığı için de metal spatula ve blender’la bile kullanılabilir.

Çelik tava kullanırken ocağın ısısının yüksekliği için kaygılanmaya da gerek olmaz. En yüksek sıcaklarda bile kullanmaya imkan tanıyan modeller günlük kullanım için mükemmel birer alternatif.

Çelik tavaları elde ya da bulaşık makinesinde yıkamak mümkün. Eğer üzerinde kurumuş yemek lekesi oluşursa da hafifçe su altında ovalandığında iz kalmadan çıkacaktır.

Çelik Tava Modelleri

Jumbo’nun tava koleksiyonunda çok çeşitli çelik tavalar bulmak mümkün. En yeni teknolojilerle üretilen, çelik tava modelleri içerisinde çıtayı yukarıya taşıyan seçenekler yer alıyor. 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm ve 30 cm çapındaki klasik düz çelik tavaların yanı sıra çelik wok tavalar da koleksiyon içerisinde görülebilir.

Tavada pişen yemekler genel olarak buharını tutmaması gerektiği için kapak önerilmiyor ve çelik tavalar çoğunlukla kapaksız olarak satışa sunuluyor. Pişirme esnasında kullanılan yağın ve sosun sıçramasını engellemek için tel kapaklardan kullanmak zaman kazandırabilir. Ama tava kullanırken kapak kullanmayı alışkanlık edinenler için kapaklı tava modelleri de bulmak mümkün.

Devamını Gör
{ "type": "productListViewed", "payload": [ { "id": "500.01.01.3290", "name": "Jumbo Gourmet Tava 26 cm", "price": "2699", "brand": "JUMBO", "variant": "\u002D", "category": "Çelik Tava", "position": 1, "dimension7": "3947", "dimension8" : "3175.29" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Çelik Tava" }, { "id": "500.01.01.3291", "name": "Jumbo Gourmet Wok 26 cm Tava", "price": "2999", "brand": "JUMBO", "variant": "", "category": "Çelik Tava", "position": 2, "dimension7": "2626", "dimension8" : "3528.24" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Çelik Tava" } ] }