{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Granit Tencere Seti

3 ürün listeleniyor
Granit Tencere Seti (3)
%10
%10
%15

Jumbo Granit Tencere Seti

Mutfakların en kullanışlı ve pratik tencereleri arasında granitler ilk sıralarda yer alıyor. Her yemek türünü pişirmeye uygun, kaliteli, sağlıklı ve kullanışlı set arayışında olanlar granit tencere setlerine göz atmalılar. Doğru teknikler takip edildiğinde yağ kullanılmasa bile yiyecekleri yapıştırmayan setler, tasarımlarında kullanılan renk alternatifleri ve görünümlerle çok beğeniliyor.

Granit Tencere Setleriyle Konforu Yakalayın

Sağlıklı tencereler arasındaki granitleri rakiplerinden ayıran en büyük özelliği kullanım kolaylığı ile öne çıkmaları. Yemek pişirirken yapışma ihtimalini imkansızlaştırmalarının yanı sıra ısıyı eşit dağıtarak pişirmeyi kusursuz yapıyor. Ocağa koyduktan sonra hafif ısınmasını bekleyip tarifteki reçete takip edilirse yapışma yapmıyor. Yağsız ya da çok az kullanarak pilav gibi nişastalı ya da et gibi kolay yanabilen yemekleri bile yapıştırmamayı başaran granitler kullanan herkesin yeni favori tenceresi oluyor.

Granit tencere setlerine bakıldığında birbirinden göz alıcı renk ve modellerde tasarımlar görmek mümkün. Sağlıklı ve kaliteli yapısına eklenen göz alıcı seçeneklerle en cazibeli tencere modellerinden oluyorlar. Mutfaklardaki ihtiyaçlara, yemek pişirme stillerine ve alışkanlıklarına göre tek tek ya da set olarak granit modeller seçilebilir. Her an ve her yemek çeşidiyle mükemmel uyumu sağlayacak bu tencere modelleri rahat kullanımları ile onları seçen herkesin favorisi olacak.

İndüksiyonlu ocaklarda kullanılabilecek manyetik tabanlı çok sayıda granit tencere seti modeli bulunuyor. Seramik ve elektrik ocakların yüzeyinde kullanılabilen ve gazlı ocaklar için harika olan granitlerin genel olarak fırında kullanılma özelliği bulunmuyor. Diamond teknolojisi bulunan Jumbo granit tencereler çelik kulpları sayesinde fırında tencere yemeği yapmayı sevenler için ideal oluyor.

Granit Tencere Seti Nasıl Kullanılmalı

Granit tencere setlerinin kullanım ömrünü belirleyen ilk faktör kalitesi. İkincisi ise nasıl kullanıldığı ve nasıl bakıldığı. Tasarımında ve üretiminde en yeni teknolojiler kullanılan granit tencereler artık çok daha uzun ömürlü oldular. Dayanıklı ve yapışmaz tencere sınıfında tanımlanan granitler pişirme açısından sağladığı rahatlığı bakım konusunda da veriyor.

Granit tencerelerin en dikkat edilmesi gereken detayı iç yüzeyine zarar vermeden kullanmak. Bunun için de pişirme sırasında metal kaşık, spatula, çırpıcı seçmemek ve metal başlıklı blender kullanmamak gerekli. Ahşap ya da silikon gereçler granit tencereler için ideal olacaktır. Yemek pişirmeye başlarken tencereyi aşırı kızdırmamak iyi sonuç almak için önemli bir detay. Yüksek ısıda içi boşken ya da sadece yağ ile yanan tencerenin iç yüzeyi zarar görebilir.

Bu detaylara dikkat edildiği sürece içerisinde hangi yemek pişerse pişsin granit yüzey zarar görmüyor ya da yemeğe herhangi bir metal sızdırmıyor. İç içe geçirerek muhafaza edilecekse tencere aralarına çizilmeyi önleyecek koruyucu katmanlar kullanmak iyi olacaktır.  

Granit tencereler için en iyi ve risk almayan temizleme yöntemi elde yıkama. Tencere ısısını tamamen kaybettikten sonra su altında deterjan ve yumuşak bir sünger ile yıkamak yeterli. Granitlerin artılarından biri de üzerinde kuruyan yemeklerin kalıcı olamaması. Yapışmaz yüzeyleri sayesinde lekeler de yapışmıyor ve ovma gerekmeden kolayca çıkıyor.

Granit Tencere Seti Modelleri

En kaliteli malzemeler ve göz alıcı güzellikte tasarlanan granit tencere setleri farklı hacim ve ebat alternatifleriyle Jumbo’da görülebilir. Bakım, kullanım ve temizlik kriterlerine dikkat edildiğinde granit tencereler uzun yıllar sağlıkla kullanılabilir. Bu yüzden seçim yaparken uzun vadeli düşünmekte fayda var.

Granit tencere setlerine bakıldığında farklı sayıda parçası olan seçenekler karşınıza çıkacaktır. Her çeşit yemeği yapmayı sağlayacak her tencereyi içeren setlerin bazılarında takımı tamamlayacak tava, sahan, sosluk ve sütlükler de yer alıyor. Bu sayede mutfağın dekoratifliği ve stili tamamlanmış oluyor.

Yemek yaparken doğru gereç kullanılırsa granitlerin her modeliyle istenilen her yemek yapılabilir. Silikon çırpıcıyla çorbalar, ahşap kaşıklarla yemekler pişirildiği sürece granit tencere mükemmel sonucu verecektir. Derin tencereler sulu yemekler ve çorbalar için uygun olurken daha geniş ve derinliği az olan tencereler pilavlar, soteler ve yayvan dizilmesi gereken yemekler için uygun oluyor. Midi boy çok amaçlı tencereler ise her yemeği yapmak için yardıma koşuyor.

Granit Tencere Setleri Vazgeçilmeziniz Olsun

Hem profesyonel hem de mutfakta yeni yemek pişirmeye başlayan şeflerin çok sevdiği granitler yapıştırmama özellikleriyle öne çıkıyor. Hafif yapıları, kaliteli oluşları ve sağlığa uyumlu olmaları sayesinde vazgeçilmez ekipmanlardan arasında yerlerini alıyorlar. Şimdiye kadar edindiğiniz tencere seçimleri ne olursa olsun eğer aralarında granitler yoksa mutlaka şans verin. Düşük ısıda bile hızlıca ısınmaları ve yemeği eşit pişirmeleri sayesinde lezzetli reçeteler yaratmaya yarayan granitler yeni teknolojiler sayesinde kolayca çizilmiyor ve kullanıcı dostu oluyorlar.

Yemek pişirirken yağını da minimumda tutmak isteyenler için granitler harika birer alternatif. Sadece su kullanarak bile ön pişirme yapmaya olanak tanımaları da sağlıklı beslenmeye özen gösterenler tarafından onları tercih sebebi yapıyor. Farklı fiyat aralıklarında görülebilecek granit tencere setleri ederinin karşılığını fazlasıyla veriyor.

Devamını Gör
{ "type": "productListViewed", "payload": [ { "id": "500.01.01.3330", "name": "Jumbo Stone 7 Parça Granit Tencere Takımı", "price": "5999", "brand": "JUMBO", "variant": "GRİ", "category": "Granit Tencere Seti", "position": 1, "dimension7": "827", "dimension8" : "6665.56" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%10", "list": "Listing Page - Granit Tencere Seti" }, { "id": "500.01.01.8562", "name": "Jumbo Darci Black 7 Parça Tencere Seti", "price": "2499", "brand": "JUMBO", "variant": "\u002D", "category": "Granit Tencere Seti", "position": 2, "dimension7": "4184", "dimension8" : "2776.67" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%10", "list": "Listing Page - Granit Tencere Seti" }, { "id": "500.01.01.5757", "name": "Jumbo Rainbow Red 7 Parça Bio Diamond Tencere Takımı", "price": "4499", "brand": "JUMBO", "variant": "KIRMIZI", "category": "Granit Tencere Seti", "position": 3, "dimension7": "830", "dimension8" : "5292.94" , "dimension9" : "Yes" , "dimension15": "%15", "list": "Listing Page - Granit Tencere Seti" } ] }