{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Kesme Tahtası

24 ürün listeleniyor
Kesme Tahtası (24)

Jumbo Kesme Tahtası

Yemek hazırlarken kullanılan bıçakların zeminlere zarar vermesini engellemenin stil sahibi çözümleri var. Jumbo’nun yemek hazırlama koleksiyonunda yer alan kesme tahtaları güvenli bıçak kullanmanın ve zeminlerin zarar görmesini engellemenin yanı sıra pratikleştiren ve harika tasarımlara sahip modellerden oluşuyor. Yemekleri kesip, doğramayı ve dilimlemeyi eğlenceli hale getiren modeller sofraların dekoratif parçalarından biri de olabiliyor.

Kesme Tahtası Modelleri

Ahşap, cam, bambu, plastik, mermer, kompost malzemeden üretilmiş kesme tahtası modellerinin her biri o kadar güzel ki karar vermeyi zorlaştırabiliyor. Aralarından seçim yaparken hangisinin sizin için kullanışlı olduğuna karar vermek gerekiyor. Her kesme tahtası modelinin kullanımı kolaylaştıran yanları mevcut. Yemek yaparken hangisinin sizin için kullanışlı olduğuna karar vererek seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kesme tahtası modelleri ve çeşitlerinden alışveriş yaparken sunum için kullanılabileceğini de göz önüne almalısınız. Peynir ya da şarküteri tabakları hazırlarken, atıştırmalıkları sunarken gösterişli stiller yaratmanıza yardımcı olacaklardır.

Ahşap Kesme Tahtaları

Zamansız bir klasik olan ahşap kesme tahtaları dayanıklılığı ile beğenilenlerden. Kırılma ihtimali olmadığı için uzun yıllar kullanılabiliyor. En büyük avantajlarından biri üzerinde kullanılan bıçağın körelmesine neden olmamaları.

Ahşap kesme tahtası modellerini bulaşık yıkama makinesinde temizlememek gerekiyor. Hangi ağaçtan olursa olsun ya da üzerinde koruyucu tabaka olsun olmasın bulaşık makinesinde deterjanı çekebiliyor ve yapısı deforme oluyor. Uzun süre sıcak suya maruz kaldığı için de ömrü kısalabiliyor.

Ahşap kesme tahtalarını kullandıktan hemen sonra, bekletmeden ılık suyla ve deterjanla yıkayıp kurulamak gerekiyor. Yeni nesil modeller mikrop ve bakteri barındırmayan özellikte olsa da üzerinde yemek iziyle bekletmemek gerekiyor. Ahşap kesme tahtalarının üzerinde sebzelerin lekesi kaldıysa biraz tuz serpiştirip limonla ovalayabilirsiniz. Asit ve tuz sayesinde leke hızlıca çıkacaktır.

Cam Kesme Tahtası

Bakteri barındırmayan en sağlıklı seçimlerden biri olsa da cam kesme tahtaları uzun vadede bıçakların ömrünü kısaltabiliyor. Bu yüzden bıçakları olabildiğince değdirmeden kullanmak gerekiyor. Bulaşık makinesinde yıkanabiliyorlar ve hızlıca temizlenmeye uygunlar.  Eğer cam kesme tahtanız varsa temizleyip kuruladıktan sonra birbirinden farklı her çeşit besini hazırlamak için güvenle kullanabilirsiniz.

Geri Dönüştürülmüş Kesme Tahtası

Sürdürülebilir mutfak ürünleri arasında kesme tahtaları da var. Geri dönüştürülmüş malzemelerden tasarlanan kesme tahtaları hem hafif hem de bıçaklar için çok kullanışlı. Görünümleriyle de sunumlarda kullanmaya imkan tanıyor. Oldukça sağlıklı ve gıda ile teması uygun bu modelleri dünyaya gösterdikleri saygı ile önümüzdeki yıllarda mutfaklarda daha çok göreceğimiz kesin.

Katlanan Kesme Tahtaları

Hafif malzemelerle üretilen katlanabilen kesme tahtaları yemek pişirme sürecinde hızlı olmak isteyenler için mükemmel bir seçim. Kesilen gıdaları dökülmeden tencereye transfer etme konusunda büyük pratiklik sağlıyor.

Keserken düz kullanılan tahtayı tencereye götürürken kenarlarından tek elle katlanarak taşınabiliyor. Kesilmiş ürünleri tencereye aktarırken dökülmesini de bu sayede engelleniyor. Jumbo’da katlanan kesme tahtalarını farklı renklerde ve boylarda en kaliteli malzemelerle bulabilirsiniz.

Kesme Tahtası Setleri

Uzmanlar her gıda türü için farklı kesme tahtası kullanmayı öneriyorlar. Sebze, balık, et ve tavuk için ayrı ayrı kesme tahtası kullanmak bakteri bulaşma ihtimalini de engelliyor. Bunun için üçlü ya da dörtlü parçadan oluşan kesme tahtası setlerinden edinilebilir. Kendi dekoratif haznesi içerisinde satılan kesme tahtası setleri özellikle geniş mutfaklarda çok şık görünüm sağlıyor.

Devamını Gör
